Hroch (Jihočeši): Kraj podpoří vodohospodářskou infrastrukturu, sport, hasiče i kulturu

07.05.2021 5:35

Z celkové dotace 157 milionů korun kraj nejvíce podpoří obnovu vodohospodářské infrastruktury, sport, dobrovolné hasiče a kulturu.

Hroch (Jihočeši): Kraj podpoří vodohospodářskou infrastrukturu, sport, hasiče i kulturu
Foto: archiv politika
Popisek: předseda hnutí Jihočeši 2012 Pavel Hroch
reklama

Na podporu obnovy vodohospodářské infrastruktury, sportu, jednotek sboru dobrovolných hasičů a kultury v jižních Čechách poputuje největší balík peněz z další vlny dotačních titulů schválených krajským zastupitelstvem.

Anketa

Jste Čech, nebo Evropan?

96%
2%
hlasovalo: 22145 lidí

Konkrétně se jedná o 15 titulů v celkové výši 157 161 000 korun. Informoval o tom náměstek hejtmana pro dotace Pavel Hroch.

„Krajští zastupitelé rozhodli, že na dotační tituly Podpora výstavby a obnovy vodohospodářské infrastruktury poputuje 40 milionů, Podpora sportu 35 milionů, Investiční dotace pro jednotky sborů dobrovolných hasičů obcí 29,27 milionu, Podpora kultury 10 milionů, Kulturní dědictví 10 milionů, Podpora práce s dětmi a mládeží mimo oblast sportu sedm milionů, Rozvoj venkova a krajiny 5,561 milionu, Podpora školství pět milionů, Podpora zajištění lékařské pohotovostní služby na území Jihočeského kraje mimo území základní sítě pohotovostních služeb 4,25 milionu, Podpora venkovských prodejen čtyři miliony, Dotace na reprezentaci Jihočeského kraje v oblasti vědy, mládeže a sportu tři miliony, Dotace na reprezentaci Jihočeského kraje v oblasti kultury 1,38 milionu, Podpora muzeí a galerií 1,5 milionu, Podpora bezpříspěvkového dárcovství krve 700 tisíc a Podpora prevence kriminality v Jihočeském kraji 500 tisíc korun,“ upřesnil náměstek hejtmana pro dotace.

V rámci dotačního titulu Podpora výstavby a obnovy vodohospodářské infrastruktury získá podle Hrocha například obec Čkyně na Prachaticku 2,25 milionu na rekonstrukci rozvodných řad vodovodu Spůle, v rámci dotačního titulu Podpora sportu získá Klub biatlonů ze Starého Města pod Landštejnem na Jindřichohradecku 1,6 milionu na rekonstrukci hospodářské budovy v biatlonovém areálu, v rámci Investiční dotace pro jednotky sborů dobrovolných hasičů obcí získá obec Homole na Českobudějovicku 2,999 milionu na výstavbu nové požární zbrojnice a nebo v rámci dotačního titulu Podpora kultury získá Ladislav Tomeš z města Mirotice na Písecku 120 tisíc korun na 18. ročník festivalu Mirotické setkání loutek a hudby

Více informací naleznete ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Filip (KSČM): Když se horlivost nevyplácí

4:31 Filip (KSČM): Když se horlivost nevyplácí

Komentář na facebookovém profilu k informacím některých médií o aktuální situaci na Ukrajině