Hroch (Jihočeši): Včelaře čeká těžký rok. Kraj je proto podpoří částkou přesahující milion a půl

29.05.2020 5:29 | Zprávy
autor: PV

Med bude dražší. Včelstva nejen v jižních Čechách, ale i v celé republice minulý rok decimovali roztoči. Někteří včelaři přišli téměř o všechno. Úbytek včelstev zvedá jejich ceny až o polovinu.

Hroch (Jihočeši): Včelaře čeká těžký rok. Kraj je proto podpoří částkou přesahující milion a půl
Foto: archiv politika
Popisek: předseda hnutí Jihočeši 2012 Pavel Hroch

To je také důvod, proč zastupitelstvo podpoří jihočeské včelaře částkou 1 689 232 Kč.

„Včelaři mají problémy už od minulého podzimu, přičemž zimu nepřežila zhruba pětina včelstev. To vše zvedá konečnou cenu medu na trhu a je to také důvod, proč se Jihočeský kraj rozhodl včelaře podpořit,“ řekl po zasedání zastupitelstva náměstek Pavel Hroch a dodal, že částka bude rozdělena mezi 95 včelařů, kteří doručili žádosti se všemi náležitostmi. 

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

NERV

Proč přesně jste tento orgán zrušili? Pokud vím, i vy jste se dřív o jejich tvrzení často opírala a podle mě je obecně dobré, když existují nějaké nezávislé poradní orgány. Nebo podle vás nebyl NERV nezávislý?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Felcman (Zelení): Starého Tržního náměstí bude škoda

10:12 Felcman (Zelení): Starého Tržního náměstí bude škoda

Rada města Liberec definitivně rozhodla o kompletním překopání Tržního náměstí. Navzdory tomu, že je…