Hujová (TOP 09): Chci zabránit nehospodárnosti při nakládání s bytovým fondem

01.03.2014 12:52

Starostka Prahy 3 Ing. Vladislava Hujová (TOP 09) plánuje reformu bytové politiky, má už dost čekání

Hujová (TOP 09): Chci zabránit nehospodárnosti při nakládání s bytovým fondem
Foto: praha3.cz
Popisek: Vladislava Hujová, starostka Prahy 3 za TOP 09
reklama

Starostka Prahy 3 Ing. Vladislava Hujová (TOP 09) převzala iniciativu a zpracovala návrh na nová pravidla bytové politiky Prahy 3. Chce jím zabránit nehospodárnosti při nakládání z bytovým fondem a zaručit maximální transparentnost při přidělování obecních bytů.

„Nečinnost ŽnS v čele se zástupcem starostky PhDr. Matějem Stropnickým v oblasti bytové politiky zapříčinila stav, kdy městská část vlastní zhruba 230 volných bytů u kterých přichází o možný příjem z jejich nájmu ve výši 10 mil. korun ročně. Neřešení této situace a programové cíle městské části k nimž jsme se zavázali již v roce 2012 mě přimělo zpracovat samostatně návrh bytové politiky Prahy 3. Ten nyní TOP 09 předložila koaličním partnerům, ČSSD a ŽnS k připomínkování“, uvedla starostka Hujová.

Návrh starostky Hujové se zaměřuje především na čtyři prioritní skupiny – seniory, mladé rodiny s dětmi, zdravotně postižené a sociálně potřebné občany Prahy 3 a jasně definuje kritéria uchazeče, postup schvalování žádosti, výši sníženého nájmu i dobu jeho trvání. Snaží se tak nejen o transparentnost, ale také o celkovou srozumitelnost pro občany Prahy 3.

Dalším bodem projednávaných změn by mělo být i přidělování bytů v domech s pečovatelskou službou, které vlastní obec, a o kterých rozhoduje sociální a zdravotní komise.  Z celkového počtu 204 bytů v domech s pečovatelskou službou je obsazeno jen 162 z nich. To znamená, že přes 20% těchto bytů zůstává zbytečně prázdných. „Byla bych ráda, kdyby i paní místostarostka Oubrechtová (ČSSD), která je zodpovědná za sociální politiku, zefektivnila systém přidělování bytů v domech s pečovatelskou službou, kde je v současné chvíli 23 volných, k nastěhování připravených bytů a dalších 19 bude po prováděných rekonstrukcích k dispozici během léta tohoto roku.“, uvedla Hujová. Ročně se v domech s pečovatelskou službou uvolní v průměru 15 – 20 bytů, a tudíž podle starostky není nutné udržovat takovou rezervu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: TOP 09

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vích (SPD): Jak rychleji přispět k rozpadu EU? Začít se chovat jinak

8:37 Vích (SPD): Jak rychleji přispět k rozpadu EU? Začít se chovat jinak

Od ledna 2022 bude půl roku předsedat EU Francie v rámci tzv. rotačního předsednictví Rady EU. A hne…