Huml: ČSSD dělá vše proto, aby volby prohrála

22. 5. 2017 19:50

Stanislav Huml na Facebooku

Huml: ČSSD dělá vše proto, aby volby prohrála
Foto: Hans Štembera
Popisek: Poslanec Stanislav Huml

Zimolovci, sobotkovci a jaké ještě nálepky dostaneme? Aby bylo jasno. ČSSD jsem měl za demokratickou stranu - ostatně má to v názvu. V takové straně mají na zásadní věci zásadní vliv řadoví členové. Co je zásadnějšího než kandidátka do Sněmovny. Proto jsou primárky. Předvýběr kandidátů bafuňáři ať už na kraji nebo v předsednictvu ČSSD je nedomokratické. Pak si primárky strčte někam, ani k nim nepůjdu.

Stál jsem po volbách 2013 na Hradčanském náměstí za Sobotkou. Předsednictvo se zachovalo, jako banda trupců, když jej "demokraticky" odvolalo z vyjednávacího týmu o složení vlády. Hlasy i těch, kteří jsou dnes ve vládě. Někteří dostali odpustek. Snížilo to naši pozici při vyjednávání o vládě a možná i proto má ANO finance.

Stejné předsednictvo se dnes pokouší zasáhnout do kandidátky Jižních Čech. Důvody jsou pofiderní. Chalupa vysvětlena, odměny v akciovce schvalovala rada, nikoliv jeden Zimola.

Kdo je větší podrazák? Ten, kdo se zúčastnil schůzky s prezidentem, která nic nevyřešila? Nebo ten, kdo hlasoval pro odvolání legitimního předsedy strany z vyjednávacího týmu a potom se kál, aby dostal ministerský post? Nebo ten, kdo dnes odvolává Jiřího Zimolu z posledního místa kandidátky?

V primárkách mají rozhodovat členové strany, ale musí k tomu dostat příležitost. Škrtat na úrovni předsednictev před samotnými primárkami, bez racionálního důvodu, je bratrovražedný boj s cynickým důvodem - jde mi jen o moje koryto, úspěch celku je mi u prdele. On by přeskočil i z posledního místa - to je ten důvod u Jirky i u mne. Je mi z dnešních bafuňářů všech stupňů na zvracení. Děláte vše proto, abyste volby prohráli.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hejtman Štěpán: Krajské dotace pomohou dobrovolným hasičům

7:37 Hejtman Štěpán: Krajské dotace pomohou dobrovolným hasičům

Královéhradecký kraj podpoří rekonstrukce a výstavby požárních zbrojnic, nákup dopravních automobilů…