SPD podalo do Sněmovny návrh zákona na zrušení zpackané inkluze ve školách, čímž dojde k výraznému zkvalitnění vzdělání všech žáků a podmínek práce pro naše učitele a pedagogy. Zároveň ušetříme 6 miliard korun ročně. Návrh zpracovala naše poslankyně a učitelka 1.stupně ZŠ Tereza Hyťhová (na snímku). Náš návrh řeší aktuálně nejpalčivější problémy inkluze, na které dlouhodobě upozorňují školští odborníci, ředitelé škol, učitelé a rodiče školou povinných žáků. SPD tedy napravuje to, co se nepovedlo a je třeba to řešit včas.
Hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) už dlouho upozorňuje na problém, který postupně vznikl na základních školách. Tím problémem je inkluze některých žáků, kteří by lépe mohli rozvinout své schopnosti na základních školách speciálních. Většinou z důvodů mentálního postižení, které je takové úrovně, že jim sice umožňuje docházet do základní školy, nestíhají však své spolužáky a naopak se sami nerozvíjí tak, jak by mohli v prostředí, které by jim bylo více vstřícné a nekladlo by na ně požadavky, které nemohou splnit.
Největší problém inkluze aktuálně tvoří začlenění do běžných základních škol žáků s významnějším mentálním postižením. Takovými žáky jsou jistě žáci s těžkým, středně těžkým mentálním postižením, případně kombinací více postižení, z nichž alespoň jedno je mentálního charakteru. Rovněž se sem řadí autisté, pokud jde o středně těžké nebo těžké postižení nebo takové, které je sice lehké, ale v realitě znemožňuje účast na výuce v běžné základní škole.
Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLbox PL na Seznam.cz + ParlamentníListy TV
sledujte PL na YouTube + ParlamentníListy.cz
sledujte PL na GoogleZprávy + ParlamentníListy.cz
sledujte PL na Facebooku


