Jak je to doopravdy s Úsvitem, stanovisko poslaneckého klubu hnutí

11.02.2015 15:28

To, co se nyní děje v hnutí Úsvit není žádný puč ani převrat. Je to výsledek demokratických procesů, které se v rámci hnutí odehrávají.

Jak je to doopravdy s Úsvitem, stanovisko poslaneckého klubu hnutí
Foto: red
Popisek: Úsvit přímé demokracie Tomia Okamury
reklama

Na pondělním poslaneckém klubu byl předložen návrh na to, že by se hnutí Úsvit mělo začít široce integrovat s dalšími regionálními stranami a hnutími a konečně se otevřít lidem a začít přijímat nové členy.

Jak uvedl předseda poslaneckého klubu Marek Černoch: „Rozumíme, že z Tomia Okamury mluví emoce. Musí ale pochopit, že se demokraticky hlasovalo dvakrát. Jednou na poslaneckém klubu to bylo 10 proti 1 poslanci, podruhé na předsednictvu hnutí to bylo 4 proti 1 člověku. Puč dělá hrstka lidí, jako byla Leninova parta. Tady je ale absolutní většina přesvědčená o tom, že má vzniknout integrační strana, která má být otevřená všem lidem. OTEVŘENÁ STANA VŠEM LIDEM, kteří se chtějí zapojit do veřejného života. Všichni doufáme, že Tomio i veřejnost pochopí, že to není revoluce ale evoluce. Hnutí Úsvit se teď konečně bude moci otevřít lidem a sympatizantům a pracovat jako standardní politický subjekt. Doufáme, že Tomio bude respektovat výsledek hlasování a že s námi půjde dál."

K tomu místopředseda poslaneckého klubu Petr Adam dodává: „Poslanecký klub se vyslovil, že v rámci budoucí strategie chce založit novou politickou stranu s jasně definovanými stanovami, programem a s možností přijímání řádných členů. Součástí této vize je kooptace stávajícího hnutí Úsvit do nové struktury i s její strukturou a samozřejmě i předsedou hnutí - což je interní věcí hnutí a tedy jeho členů."

Poslankyně Jana Hnyková k vyjádřením předsedy Okamury dodala: „Nařčení, že jsme pučisté, se mě bytostně dotýká. Tak jako já, tak i ostatní kolegové jsme doposud pracovali pro hnutí a odváděli poctivou práci. Propagovali jsme dobré jméno hnutí a věřte, že to nebylo vždy jednoduché. Ani v Poslanecké sněmovně, ani na veřejnosti.To, jakým způsobem se o nás předseda hnutí vyjadřuje, mě uráží. Sama jsem byla přítomna schůzek mezi panem předsedou a politickými subjekty v Libereckém kraji, u kterých pan předseda vyjednával možnou spolupráci na vzniku nového uskupení pro krajské a parlamentní volby. Vždy jsem jednala s panem předsedou narovinu a takzvané špinavé prádlo prala doma za zavřenými dveřmi. Nevyvíjela jsem žádnou činnost za zády kolegů, jak tomu bylo v případě bývalého předsedy klubu pana Radima Fialy, či pana předsedy Okamury. V Poslanecké sněmovně i mimo ni budu dále hájit obyčejné lidi, kteří potřebují pomoc. Ať jsou to senioři, zdravotně postižení, děti, či rodiny. A zároveň budu vždy bojovat a podporovat principy přímé demokracie."

Současně se poslanecký klub vyslovil, že je i nadále zásadním tématem pro pokračující strukturu téma přímé demokracie a body tzv. Volebního desatera a že je nezbytné takový program obohatit o jasně definovanou ekonomickou strategii politického středu.

Marek Černoch,
předseda poslaneckého klubu

Petr Adam, místopředseda
poslaneckého klubu

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Úsvit přímé demokracie

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Tulpa (SLK): Šance pro děti bez domova na náhradní rodinu se opět zvýšila

5:35 Tulpa (SLK): Šance pro děti bez domova na náhradní rodinu se opět zvýšila

Kampaň MÍT DOMOV A RODINU: Samozřejmost nebo vzácnost? již šestým rokem úspěšně funguje v Libereckém…