Jakob (TOP 09): Mokřad v Lysé nad Labem je zachráněn

05.08.2020 9:15

Krajští zastupitelé 24.6. loňského roku schválili prodej pozemků u Lysé nad Labem za účelem výstavby výcvikového areálu Světa záchranářů. Zastupitel Jan Jakob (TOP 09) však zastupitele upozornil na fakt, že na pozemku se nachází ekologicky významný mokřad Žabák.

Jakob (TOP 09): Mokřad v Lysé nad Labem je zachráněn
Foto: TOP 09 / David Tesar
Popisek: Jan Jakob

Zároveň inicioval petici na jeho záchranu. Zastupitelé na svém zasedání 3.8. svůj původní záměr změnili, Svět záchranářů bude stát pravděpodobně ve Vrchbělé na Mladoboleslavsku.

“Oceňuji, že jsme dnes napravili chybné rozhodnutí, které v konečném důsledku mohlo nenávratně poškodit životní prostředí. O možnosti záchrany mokřadu Žabák jsem informoval zastupitele při předchozím zasedání krajského zastupitelstva a následně jsem inicioval petici, kterou podpořilo tři tisíce občanů. Po několika měsících tak můžeme s klidem říct, že mokřad zůstane a výcvikový areál bude ve Vrchbělé na Mladoboleslavsku”, uvádí opoziční zastupitel Jan Jakob (TOP 09).

I přes revokaci usnesení ale Jan Jakob uvádí, že bude další osud mokřadu Žabák sledovat: “Ještě není úplně dobojováno. Je potřeba pohlídat, aby kraj změnu postoje dodržel. Budoucí využití lokality bude mít navíc v rukou město Lysá nad Labem a je nutné na tamější vedení apelovat, aby budoucí zásahy více konzultovalo s veřejností i ochránci přírody. Vysušit mokřad nebo provádět zásahy vedoucí k jeho poškození si nemůžeme v současné klimatické situaci dovolit.”

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

Sliboval jste zajištění léků!

Nestalo se tak. Jak je to možné? Neuvažujete o rezignaci? Vy už se i bojíte lidí – neodpovídáte zde, ani novinářům. Proč se k problému nechcete postavit čelem? Bojíte se?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ministr Bartoš: Platit dvakrát za stejnou věc nedává smysl

4:32 Ministr Bartoš: Platit dvakrát za stejnou věc nedává smysl

Komentář na facebookovém profilu k byrokracii.