Jakubcová Sýkorová (PRO Zdraví a Sport): Město má mít seniorskou radu

18. 9. 2018 11:29

České Budějovice by měly mít svou vlastní seniorskou radu. Krajské město potřebuje také více seniorských domů i hospic a širší nabídku aktivit pro volný čas osob důchodového věku. Domnívají se to kandidáti hnutí Pro zdraví a sport, kteří jdou do podzimních komunálních voleb v Českých Budějovicích.

Jakubcová Sýkorová (PRO Zdraví a Sport): Město má mít seniorskou radu
Foto: PRO Zdraví a Sport
Popisek: Blanka Jakubcová Sýkorová
reklama

„Senioři tvoří téměř třetinu všech obyvatel Českých Budějovic. Žili tu a pracovali a město pro ně sice řadu aktivit dělá, ale není to dost. Setkávám se také s mnoha seniory, kteří se nedokáží k jakékoliv nabídce volnočasových aktivit nebo informacím tohoto typu dostat. To se musí změnit, protože je třeba si vážit lidí, kteří zde prožili své životy a aktivně pracovali,“ uvedla MUDr. Blanka Jakubcová Sýkorová z hnutí Pro zdraví a sport.

Město by si podle ní zasloužilo více domů s péčí o seniory i nový hospic, což jsou investice v řádech desítek milionů korun. „Dále je potřeba, aby zřídilo jedenáctičlennou radu budějovických seniorů, která bude disponovat vlastním rozpočtem ve výši 40 milionů korun ročně. Finance budou určeny na podporu kulturních a společenských akcí nebo i výletů po okolí města,“ doplnila Blanka Jakubcová Sýkorová. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zahradil (ODS): Že by se opět začalo stavět načerno?

22:33 Zahradil (ODS): Že by se opět začalo stavět načerno?

Komentář na facebookovém profilu ke stavbě Mariánkého sloupu na pražském Staroměstském náměstí