Jakubec (TOP 09): Chceme nabídnout lidi se zkušenostmi v komunální politice

10.09.2018 8:35

Ještě více zapojit občany města do rozhodování a zlepšit dopravu v Olomouci. To jsou některé z bodů programu pro komunální volby, se kterými v těchto dnech vstoupilo čtyřicet pět kandidátů TOP 09 a nezávislých do horké fáze volební kampaně.

Jakubec (TOP 09): Chceme nabídnout lidi se zkušenostmi v komunální politice
Foto: TOP 09
Popisek: TOP 09

Jedním z hlavních hesel letošních voleb ve městě je motto „Zkušenosti rozhodují“. Kandidátka tak nabízí celou řadu osobností veřejného života, ale i nových tváří. Z těch nejzajímavějších je to například předseda Krajské rady zdravotně postižených Milan Langer, majitel pivovaru Chomout Jiří Švarc nebo olomoucký fotograf Štefan Berec.

„Chceme lidem v Olomouci nabídnout nejen zajímavé osobnosti veřejného života, ale i lidi se zkušenostmi v komunální politice. Proto je na předních místech kandidátky olomoucká nezávislá zastupitelka Dominika Kovaříková nebo současná radní Anna Taclová“, říká lídr kandidátky a náměstek primátora Aleš Jakubec.

Top 09 a nezávislí představí veřejnosti pět programových priorit, na které se chtějí zaměřit. Mezi ně patří i problematika veřejné zeleně. Hlavním cílem je dokončení již započaté revitalizace městských sadů a nově prosazení Modrozelené infrastruktury v Olomouci.

„Rozšiřování zeleně do ulic, obnova městských sadů a udržení vody ve městě patří mezi naše hlavní priority. Na změny klimatu, které se projevují i v Olomouci, je potřeba neprodleně reagovat. Studie Modrozelená infrastruktura, která si klade za cíl udržet ve městě vodu, již je zpracovaná a my ji chceme v příštím volebním období prosadit a uvést do praxe “, popisuje Dominika Kovaříková, která má v gesci programovou oblast životního prostředí.

Program TOP 09 a nezávislých nezapomíná ani na sociální problematiku. „Chceme zachovat podporu města organizacím, které, které pomáhají dětem s postižením nebo poruchou autistického spektra, dospělým lidem s handicapem žít životem, srovnatelným s jejich vrstevníky či seniorům, kteří se již o sebe nedokáží sami postarat, ale chtějí žít v přirozeném prostředí, na které byli zvyklí celý život. Z vlastní praxe vím, jak je tato pomoc důležitá“, přibližuje programový bod olomoucká radní a trojka na kandidátce Anna Taclová.

TOP 09 a nezávislí se ve volbách představí jako sebevědomé uskupení, které má za sebou celou řadu úspěšných projektů, zásadních vizí a koncepčních řešení, na které chce v kampani upozornit, ale především na ně v příštím volebním období navázat.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zelení: Prosazujeme cenově i místně dostupnou kvalitní veřejnou dopravu pro všechny

22:14 Zelení: Prosazujeme cenově i místně dostupnou kvalitní veřejnou dopravu pro všechny

Komentář na facebookovém profilu k celoevropskému sjezdu Zelených ve Finsku