Jakubec (TOP 09): Olomoucké Horní náměstí je v podstatě velký kruháč

17.09.2019 14:40

Mnohý turista se na olomouckém Horním náměstí rád kochá okolím, prochází se tam, jak se mu zlíbí a moc nesleduje dopravu. Je přece v pěší zóně. Bohužel se však současně nachází na obrovské okružní křižovatce. A s tím je spojena řada konfliktních situací a dopravních problémů.

Jakubec (TOP 09): Olomoucké Horní náměstí je v podstatě velký kruháč
Foto: TOP 09
Popisek: TOP 09
reklama

Například cyklisté zde „nesmějí“ jezdit do protisměru. Znáte někoho, kdo by na kole objížděl celé Horní náměstí, aby se dostal například ze Ztracené ulice na Dolní náměstí? Navíc po ne úplně komfortním povrchu?

Co je však mnohem horší je zcela zásadní překračování rychlosti a neuvěřitelné množství aut, které nerespektují přednost chodců. Tří až čtyřnásobné překročení maximální rychlosti 20 km/hod zde bohužel není výjimkou. Pěší zóna nesmí sloužit k průjezdům a ke zkracovaní cest aut po městě.

"Tohle všechno jsou hlavní důvody, proč jsem jako věcně příslušný náměstek nechal zadat studií, která měla navrhnout možná řešení," vysvětluje Aleš Jakubec. "S výsledky studie jsem asi před rokem seznámil jednotlivé zastupitelské kluby. Jsem rád, že se současné vedení města již s projektem seznámilo a že ho bude posunovat k realizaci. Návrhů ke zklidnění dopravy v Olomouci jsme nechali zpracovat více. Doufám tedy, že se stejně dobře postaví město například i ke studii architektů měnící náměstí Republiky z parkoviště na plnohodnotné náměstí," dodává Jakubec. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Okamura (SPD): Evropská unie svobodu slova a pluralitu potlačuje

17:46 Okamura (SPD): Evropská unie svobodu slova a pluralitu potlačuje

Komentář na facebookovém profilu k potlačování svobody