Janda (ODS): My, doly a Frenštát

18.01.2021 10:57 | Zprávy
autor: PV

Pro ty, co nejsou z Frenštátu a jeho okolí by možná zarazilo, že i v podhůří krásných Beskyd narazíte na dvě těžní věže. A ano – jsou to doly…

Janda (ODS): My, doly a Frenštát
Foto: ODS
Popisek: Jakub Janda

Článek byl převzat z Profilu Mgr. Jakub Janda - My, doly a Frenštát

Frenštátsko touží po jejich likvidaci již desítky let. Vybudovány byly v 80. letech, ale do provozu nikdy uvedeny nebyly (chválabohu!). Kromě hyzdění okolí však stojí jejich konzervační provoz ročně několik desítek milionů korun.

Když jsem byl do Poslanecké sněmovny v roce 2017 zvolen, s poslanci z našeho kraje jsme si vytkli jasný cíl – donutit vládu, aby doly definitivně zavřela a těžní věže byly navždy shozeny. Proto jsem spoluinicioval mimo jiné několik kulatých stolů ohledně budoucnosti Dolu Frenštát a první výsledky jsou na světě! Obyvatele Frenštátu pod Radhoštěm tak po letech čeká obrovská úleva.

Nebylo to tak úplně přímočaré rozhodnutí, jelikož na stole byly celkem tři varianty.
První - počítala se zahájením těžby, což by znamenalo obrovskou zátěž pro životní prostředí a nemalé finanční náklady na zahájení fárání.
Druhou možností se stalo zajištění dolu a udržování strategických areálů. Jako finančně a ekologicky nejvýhodnější řešení byla vybrána technická likvidace dolu, což jsem prosazoval od samého začátku.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Nemá snad pravdu?

Belgický podnikatel a bývalý lobbista Frédéric Baldan, který kvůli kritice Ursuly von der Leyenové na několik měsíců přišel o přístup ke svým penězům, varuje, že se EU mění v totalitní stát, který chce ovládat veškeré aspekty našich životů. Toho podnikatele nemám, ale také mám dojem, že nás chce EU ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Prokšanová (KSČM): Díky všem statečným sovětským lidem. Nezapomeneme!

22:33 Prokšanová (KSČM): Díky všem statečným sovětským lidem. Nezapomeneme!

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k výročí otevření východní fronty za druhé světové vá…