Janeček (ČSSD): Přejmenování zastávek usnadní cestujícím orientaci

31.12.2014 18:49

Jednu z prosincových změn, které vypracovalo oddělení dopravní obslužnosti Krajského úřadu, ocení především cestující využívající příměstskou dopravu k cestování do okolí Hradce Králové. V souvislosti se změnou jízdních řádů k 14. 12. došlo k přejmenování některých autobusových zastávek v krajském městě.

Janeček (ČSSD): Přejmenování zastávek usnadní cestujícím orientaci
Foto: hradeckralove.org
Popisek: Pohled na historické náměstí v Hradci Králové
reklama

„Snažíme se vycházet vstříc cestujícím, kteří využívají krajskou síť veřejné dopravy, a snažíme se jim cestování usnadnit a zpříjemnit. Úprava názvů některých zastávek lidem usnadní orientaci. Tam, kde se nacházela samostatná stanoviště městské hromadné dopravy a spojů jezdících v rámci systému IREDO, došlo k jejich sloučení. Zastávky příměstské dopravy tak převzaly názvy zastávek hradecké MHD,“ vysvětlil náměstek hejtmana Karel Janeček, který je odpovědný za oblast dopravy.

Nově budou také jízdní řády systému IREDO vylepeny v čekárnách MHD nebo na označnících Dopravního podniku města Hradce Králové. Společné označníky budou opatřeny samolepky s logem IREDO. Vedle dvacítky nových názvů přibyla v jízdním řádu ještě jedna zcela nová zastávka. Změny připravilo oddělení dopravní obslužnosti, které od letošního roku funguje na Odboru dopravy a silničního hospodářství Krajského úřadu Královéhradeckého kraje.

Změny se týkají těchto zastávek v Hradci Králové:

Nadjezd (dosud Dvořákova), Zimní stadion (Fortna), Hotel Garni (koleje), Nový Hradec Králové (kostel), Malšova Lhota, náves (Malšova Lhota), Malšovice, U Čechů (Malšovice), Stará nemocnice (Nezvalova), Heyrovského (odb. nem.), Plačice (Plačice, křiž.), Pouchov, U Lupínků (Pouchov, Rusecká), Pouchov, kostel (Pouchov, ZŠ), Veterinární škola (Pražská), Stoletá (Stoletá I), Ostravská (STS), Na Okrouhlíku (Vocelova), Slatina, zastávka (Slatina), Slatina (Slatina, u Jednoty), Svinary, křižovatka Běleč (Svinárky, odb.), Svinary (Svinary, host.), Sněžka (Ferona)

Nově pak vznikla zastávka Plotiště nad Labem, škola.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Berdychová: Kraj ocení dobrovolníky, kteří udržují historické dědictví

22:09 Berdychová: Kraj ocení dobrovolníky, kteří udržují historické dědictví

Královéhradecký kraj v roce 2021 udělí Ceny za příkladnou realizaci obnovy architektonického dědictv…