Janeček (ČSSD): Rok 2014 byl ve znamení oprav krajských silnic, pomohly dotace

23.12.2014 18:52 | Zprávy

Jaký byl rok 2014 pro dopravu v Královéhradeckém kraji? Jsem optimista, ale zároveň jsem se vždy snažil posuzovat věci objektivně. Proto se domnívám, že mohu říci, že pro náš region byl uplynulý rok úspěšný.

Janeček (ČSSD): Rok 2014 byl ve znamení oprav krajských silnic, pomohly dotace
Foto: Hans Štembera
Popisek: ČSSD, ilustrační foto

Těší mě, že se nám opět podařilo opravit desítky kilometrů krajských komunikací a investovat do vylepšení silniční sítě stovky milionů korun. Silničáři pokračovali například v rekonstrukci opěrných zdí podél silnice z Vrchlabí do Špindlerova Mlýna. Navázali jsme také na úspěšnou spolupráci v rámci příhraniční spolupráce s Polskem a nadále zlepšovali dostupnost Orlických a Bystřických hor.

Za velmi důležité považuji, že se podařilo zvládnout dobře všechny stavební akce, kterými byly odstraněny škody způsobené loňskými povodněmi na krajské dopravní infrastruktuře. Na obnovu silnic a mostů šlo celkem 70 milionů korun. Většinu prostředků se nám podařilo získat ze Státního fondu dopravní infrastruktury.

Pozitivní je, že Královéhradecký kraj nadále efektivně pracuje na přidělování dotací z Evropské unie. Bez financí z Bruselu by totiž byla údržba krajských silnic druhé a třetí třídy velmi obtížná či dokonce nemožná. Do plánu Regionálního operačního programu Severovýchod tak byly letos mimo jiné zařazeny investice za více než 300 milionů korun, které se budou týkat třinácti silničních projektů.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Nemá snad pravdu?

Belgický podnikatel a bývalý lobbista Frédéric Baldan, který kvůli kritice Ursuly von der Leyenové na několik měsíců přišel o přístup ke svým penězům, varuje, že se EU mění v totalitní stát, který chce ovládat veškeré aspekty našich životů. Toho podnikatele nemám, ale také mám dojem, že nás chce EU ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Prokšanová (KSČM): Díky všem statečným sovětským lidem. Nezapomeneme!

22:33 Prokšanová (KSČM): Díky všem statečným sovětským lidem. Nezapomeneme!

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k výročí otevření východní fronty za druhé světové vá…