Janeček (Hlavu vzhůru!): Iniciativa proti porušování autorských práv

18. 10. 2013 14:38

Současná právní legislativa ochrany autorských práv přímo vybízí ke krádeži za bílého dne. Řešením je změna zákona a nastavení férových podmínek.

Janeček (Hlavu vzhůru!): Iniciativa proti porušování autorských práv
Foto: ODS
Popisek: Jiří Janeček
reklama

Producentům, distributorům a hercům utíkají milióny, které chybí naší české kinematografii na další rozvoj a výrobu kvalitních a uměleckých filmů.

Jak dlouho by asi pekař pekl housky, když by mu 2/3 někdo zcizil? Říká šéf iniciativy, producent a režisér Miloslav Šmídmajer. Jeden z bodů naší iniciativy je i ochrana našich dětí před veřejným šíření porna prostřednictvím internetu.

Neradi bychom se jednou probudili do dne, kdy nebudou finanční prostředky na nové kvalitní filmy. A filmy jako Pelíšky, Kolja, Probudím se včera již nikdo nenatočí. Prostě nedá se tvořit ve státě, který podporuje zloděje. Proč není stejný právní postih pro zloděje aut jako pro osobu, která stáhne nelegálně zdarma film? Ptá se Jiří Mádl herec a nově začínající režisér.

Pojďme s tím něco udělat a zachraňme budoucí vývoj českého filmu. Vyzýváme české politické strany, aby navrhli novelu tohoto zákona a aby se k této problematice vyslovili ještě před parlamentními volbami a svůj názor sdělili na facebookovou  stránku do 21.10. 2013  

V případě mého zvolení urychleně předložím novelu tohoto zákona v parlamentu ČR, který ochrání autorská práva. Tento zákon bude postihovat jak ty osoby co nelegální kopii uloží na veřejné úložiště,  tak osoby co si tuto nelegální kopii stáhnou. Tento zákon zamezí i volnému šíření pornografie prostřednictvím internetu. Říká Jiří Janeček jeden ze zakladatelů iniciativy

Předsednictvo iniciativy proti porušování autorských práv

Miloslav Šmídmajer režisér, producent
Jiří Mádl herec, scénárista a nově i režisér
Jiří Janeček bývalý poslanec a kandidát č.5 za Hlavu vzhůru v Praze

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Jiří Janeček

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Koten (SPD): Díky covidu bohužel narostli i dospělí

20:25 Koten (SPD): Díky covidu bohužel narostli i dospělí

Interpelace na 98. schůzi Poslanecké sněmovny 15. dubna 2021 na ministra průmyslu a obchodu Havlíčka…