Janeček (KSČM): Kolik peněz stojí mandát od lidí v ODS?

17.07.2014 13:15

Stíhání bývalých poslanců ODS v kauze Jany Nagyové, současné manželky expremiéra Petra Nečase, bylo po zásahu Nejvyššího soudu zastaveno vzhledem k jejich poslanecké imunitě. Právníci, kteří je zastupují, ale ani chvíli nelenili a ihned podali žaloby na odškodnění, kde žádají tučné finanční částky v řádech milionů korun.

Janeček (KSČM): Kolik peněz stojí mandát od lidí v ODS?
Foto: red
Popisek: Pavel Janeček, KSČM
reklama

Bývalí poslanci strany nechvalně proslulé neustálými skandály a korupcí - Petr Tluchoř, Ivan Fuksa a Marek Šnajdr - požadují peněžitou náhradu od ministerstva spravedlnosti. Svoji morální újmu spočítali na tři miliony a další milion vypočítali za vazbu včetně nákladů na právníky a neopomněli ani svůj ušlý zisk. Suma sumárum částka činí čtyři miliony korun.

Žalobci jim dávali za vinu to, že se vzdali svých poslaneckých mandátů, aby prošel vládní daňový balíček, a to výměnou za velmi lukrativní "trafiky". Kauza možného podplácení těchto exposlanců v podstatě shodila celou Nečasovu vládu. Fyzik Petr Nečas, jeho nynější manželka Nagyová, co měla prokazatelně větší slovo než on, a Fuksův náměstek Boček, jsou stále obvinění kvůli lukrativním postům – „trafikám“. „Povedená“ trojice exposlanců nyní vystupují jako svědci tohoto případu.

Češi žijící na hranici bídy, v dnešní době jich není málo, by si určitě za milion rádi sedli do vazby nebo přišli k oné morální újmě za pár milionů. Kolikrát si pokládám otázku, jestli je demokracie v ČR ještě přítomna.

Ing. Pavel Janeček, KSČM

Ing. Pavel Janeček, BBS(Hons)

  • KSČM
  • Kandidát do Zastupitelstva Královéhradeckého kraje za KSČM
  • zastupitel města

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Pavel Janeček
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vích (SPD): Chaos v krajích je důsledkem odmítání přímé volby hejtmanů

17:36 Vích (SPD): Chaos v krajích je důsledkem odmítání přímé volby hejtmanů

Hnutí SPD dlouhodobě navrhuje zavedení přímé volby hejtmanů, primátorů a starostů. Vláda ANO, ČSSD s…