Janeček (KSČM): Václav Havel - falešný symbol, který lhal a lhal

21.12.2014 9:14

Václav Havel je symbolem pro malou část našich občanů, i když byl významnou osobností, ať s tím už souhlasíme nebo ne.

Janeček (KSČM): Václav Havel - falešný symbol, který lhal a lhal
Foto: red
Popisek: Pavel Janeček, KSČM

Myslím si, že soudobý kult Václava Havla je přehnaně glorifikovaný, v podstatě nesmyslný a jen dokonale ukrývá skutečné problémy, na které by se politik měla soustředit, pod roušku lidských práv, samozřejmě v režii USA. Náš bývalý prezident byl ve skutečnosti jen podprůměrný politik a dramatik s charismatem na kterého se „pravdoláskaři" dívají skrze růžové brýle dokud nevystřízliví. Dovolil uskutečnit privatizaci a nebyly na to ani vytvořené zákony. Byl to prostě idealista, který neuměl dělat praktickou politiku a podle toho to také dopadlo, tristně. Dnes je na místě spíše kritika, ale domnívám se, že lidi už se o něj tolik nezajímají, mají jiné starosti. Co mrtví a umučení lidé v Srbsku, Afghánistánu, Iráku, Libyi? Vždyť má krev na rukou.

V mém hodnocení Václava Havla převažují negativa, vzpomeňte si na to, jak řečnil, že komunisté straší nezaměstnaností, ale že se to nikdy nestane, a aby se lidé nebáli. Počet nezaměstnaných je extrémně vysoký, republika rozkradená, platy žalostně nízké, na důchody nejsou peníze, ono dnes vlastně na nic nejsou peníze a ani nebudou, není už kde brát. A co taková amnestie z roku 1990? Vědomě vypustil na svobodu nebezpečné kriminálníky, kteří dále vesele páchali závažnou trestnou činnost, a tím ohrozil slušné obyvatelstvo. I omluva sudetským Němcům byl nesmysl, ona převážná většina sudetských Němců se totiž přidala k Hitlerovi a tím pádem nevidím na odsunu nic špatného.

Co dnešní nezaměstnanost ? Nízké platy i důchody ? Samozřejmě on na tom má svůj lví podíl. Nevýdělečné firmy se zavřely, podniky se vytunelovaly, tím počet nezaměstnaných vzrostl. Suma sumárum republika se rozkradla a už nezbyly pro obyčejné lidi peníze, nehledě na to, že rozdíl mezi bohatými a chudými se extrémně zvýšil a tento trend pokračuje. Na jedné straně „poctiví podnikatelé" miliardáři a na druhé lidé, co s těží vyžijí do příští výplaty. Rád bych připomněl jeho legendární slova z roku 1990; „Jsou lidé, kteří kalí vodu a panikaří, že se bude zdražovat. Dávejte si na ně pozor!" Za rok extrémně stoupla inflace a zdražovalo se. Je někdo z jeho obdivovatelů schopen obhájit tyto lživé a účelové výroky? On Zápotocký také takhle mluvil před měnovou reformou v roce 1953 a jak to dopadlo všichni víme.

V zahraničí byl uznáván. Pochybuji však, že si ho váží lidé v Srbsku. Zahraničí je totiž nejen USA a země na západ od nás. Tam mají odlišné informace naservírované „objektivními médii". Jednou sám vidět je lepší než stokrát slyšet. Ti, co to tady zažili na vlastní oči, tak mají na danou věc mnohem střízlivější pohled a mnoho z nich už to začíná chápat.

O mrtvých jen dobře, ale humanitární bombardování, uznání Kosova, to bylo nešťastné a nemělo se nikdy stát. Připomeňme si, jak v roce 1999 dopadly bomby na stát v centru Evropy. Půl miliardy lidí ze států uskupených v NATO zahájilo bombardovaní několikamilionového národa. Dneska by už některé děti dovršily plnoletosti, kdyby je nezavraždily kazetové bomby z USA. Ještě dnes, když potkávám kamarády ze Srbska, tak vyprávějí, jak mohly jejich rodiny zahynout, když NATO rozbombardovalo velvyslanectví v jejich blízkosti.

Každému se snad vybaví - Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí! Ona je to spíše lež a nenávist, kterou pod praporem svobody a demokracie USA rozsévají „pravdoláskaři", kteří dávají zelenou střílení do obyvatelstva a bombardování jejich domovů.

Věřím, že lidé již dávno prozřeli a zjistili v čem byli podvedeni, když tenkrát cinkali klíči. Havel pracoval úspěšně na likvidaci suverenity České republiky, v podstatě ji zaprodal Washingtonu. Jeho vize, abychom byli protektorátem USA je pro mě zcela nepřijatelná, stejně tak jako jeho přátelství se sudetskými Němci.

Ing. Pavel Janeček, zastupitel města Náchoda

Ing. Pavel Janeček, BBS(Hons)

  • KSČM
  • Kandidát do Zastupitelstva Královéhradeckého kraje za KSČM
  • zastupitel města

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Pavel Janeček

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Výbor hnutí ANO schválil konečnou podobu kandidátních listin do říjnových voleb

22:17 Výbor hnutí ANO schválil konečnou podobu kandidátních listin do říjnových voleb

Celorepublikový výbor hnutí ANO na svém jednání minulý týden schválil kandidátní listiny k nadcházej…