Janoušek: Kraj Vysočina modernizuje domovy mládeže v Moravských Budějovicích a Heleníně

19.10.2023 21:24 | Tisková zpráva

Studenti budou bydlet v novém

Janoušek: Kraj Vysočina modernizuje domovy mládeže v Moravských Budějovicích a Heleníně
Foto: kr-vysocina.cz
Popisek: Kraj Vysočina - logo

Kraj Vysočina v říjnu finišuje s dokončením nejen většiny dopravních staveb, ale hotovo bude i v objektech, které slouží pro školní účely. Například žáci moravskobudějovické Střední školy řemesel a služeb se do nově opraveného domova mládeže vrátí už koncem listopadu. Kraj Vysočina začal práce na budově ještě před koncem uplynulého školního roku. Náhradní ubytování studentům škola zajistila v nedaleké Litohoři. Rekonstrukci za šestnáct milionů korun hradí ze svého rozpočtu Kraj Vysočina. 

„Třetí patro je takřka hotové, v tomto týdnu by jej měl zhotovitel předat. V prvním a druhém patře stavbaři provádí dokončovací práce, pokládají podlahy a malují,“ sdělil k průběhu modernizace radní Kraje Vysočina pro oblast majetku Karel Janoušek. Plánovaná rekonstrukce zahrnuje výměnu hygienického vybavení, elektroinstalací, rozvodů vody a pokládku kanalizace. Opravy se dotkly také omítek a podlah, přibydou nové obklady i dveře do pokojů studentů. „Počítáme s pokrytím celého objektu bezdrátovým signálem WIFI,“ doplnil Karel Janoušek.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Mír

Dobrý den, myslíte si, že je reálné, že válka skončí mírem a Ukrajina nepřijde o žádnou část svého území? Bylo by to tak správně, ale není to nereálné?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Senátor Vícha: Obce to zvládnou, ale správné to určitě není

16:21 Senátor Vícha: Obce to zvládnou, ale správné to určitě není

Projev na 12. schůzi Senátu 3. července 2025 k školskému zákonu