Jarolím (ANO): Dvůr Králové nad Labem rozdělí na sport a tělovýchovu 7 milionů Kč

01.02.2023 19:09

Město Dvůr Králové nad Labem podpoří v roce 2023 sport a tělovýchovu částkou 7 mil. Kč. Rada města vyhlásila příslušný dotační program, žádosti bude možné podávat od 19. ledna do 6. února 2023 do 15:00 hod.

Jarolím (ANO): Dvůr Králové nad Labem rozdělí na sport a tělovýchovu 7 milionů Kč
Foto: archiv starosty
Popisek: starosta Dvora Králové nad Labem Jan Jarolím (ANO)

„Město Dvůr Králové nad Labem vyhlašuje dotační programy na podporu sportovní, kulturní nebo sociální oblasti a na veřejně prospěšné aktivity každoročně. Jsme si vědomi toho, že tato podpora může být pro některé organizace a spolky stěžejní,“ říká starosta Jan Jarolím. 

Anketa

Chcete, aby Babiš vedl ANO do parlamentních voleb jako lídr a kandidát na premiéra?

91%
5%
hlasovalo: 22881 lidí

Vypsány jsou tři oblasti podpory:

A – dlouhodobá činnost sportovních oddílů na území města: podpora se poskytuje např. na pokrytí části nákladů spojených s úhradou nájemného, energií, cestovní příkazy, startovné, rozhodčí, zdravotní zajištění zápasů, sportovní vybavení neinvestiční povahy.

B – pořádání sportovních akcí ve Dvoře Králové nad Labem: hradit lze např. nájemné, rozhodčí, propagace, věcné ceny pro účastníky. Upozorňujeme, že každý sportovní oddíl, případně pořadatel, může podat jen jednu žádost. Pokud v daném roce organizuje více sportovních akcí/sérii turnajů, doplní do žádosti přílohu s rozpočtem na každou akci zvlášť a na formulář žádosti vypíše souhrnný rozpočet. Jeden sportovní oddíl (druh sportu) může získat max. 50 tisíc Kč bez ohledu na počet pořádaných akcí.

C – podpora sportovců – jednotlivců (fyzické osoby): na jejich sportovní přípravu a reprezentaci města.

Termín podávání žádostí: 19. ledna – 6. února 2023 do 15:00 hod.

„Celkem mezi žadatele rozdělíme 7 mil. Kč, které máme připravené v rozpočtu města na rok 2023. Z této částky je na podporu pořádání sportovních akcí ve městě určeno 250 tisíc Kč a na podporu sportovců – jednotlivců 100 tisíc Kč,“ upřesňuje starosta Jan Jarolím. Výše dotace na pořádání sportovních akcí a pro jednotlivce je stanovená minimálně 3 tisíce Kč a maximálně 50 tisíc Kč, maximální výše podílu dotace města na celkových výdajích žadatele činí 75 %.

Příjemcem dotace může být právnická osoba, která provádí na území města pravidelnou sportovní činnost či ve městě pořádá jednorázovou akci, nebo fyzická osoba, která se aktivně věnuje konkrétnímu sportu. „V případě, že by byly některé žádosti vyřazeny, budeme o tom žadatele informovat a zároveň jim sdělíme, jak mohou dál postupovat,“ podotýká starosta Jan Jarolím. Na dotaci není právní nárok.

Žádosti musejí být podány na předepsaném formuláři s povinnými přílohami buď poštou, nebo osobně ve stanoveném termínu (na podatelnu městského úřadu nejpozději do 6. února 2023 do 15:00 hod.). Zároveň musí být originál žádosti naskenován včetně podpisu oprávněné osoby a zaslán na e-mailovou adresu dotacemesta@mudk.cz. Žádosti je možné podat také prostřednictvím datové schránky, žádost však musí být elektronicky podepsána kvalifikovaným certifikátem statutárního orgánu žadatele.

Vyhlášené dotační programy jsou zveřejněny po dobu 30 dnů před termínem pro podávání žádostí. Pak následuje lhůta pro samotné podání žádosti. Využijte tedy tento čas pro konzultaci na odboru školství, kultury a sociálních věcí (náměstí T. G. Masaryka 38, kancelář č. 300a, resp. 314), kde vám poradí, jak s žádostí naložit.

Zatímco dotace do 50 tisíc Kč budou schvalovány v radě města, žádosti o podporu nad 50 tisíc budou projednány na zastupitelstvu.

Kompletní vyhlášení dotačních programů včetně formulářů najdete na webových stránkách města v sekci Rozvoj/Granty a dotace/Dotace z rozpočtu města ZDE.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Ing. Marian Jurečka byl položen dotaz

Neudělali byste lépe, kdybyste Nekulu nahradil?

Jste personálně tak na dně, že vaším nejlepším nominantem na ministra je Nekula? Podle mě by bylo trefnější, kdyby se jmenoval Nekňuba, soudě podle toho, jak si jako ministr vede

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Senátorka Kovářová: Výslech, kdo, jak a proč hlasoval, je konec demokracie, senátorko Němcová

23:02 Senátorka Kovářová: Výslech, kdo, jak a proč hlasoval, je konec demokracie, senátorko Němcová

Projev na 12. schůzi Senátu ČR 31. května k žádosti o vyslovení souhlasu Senátu Parlamentu České rep…