Jarošová (SPD): Zvíře coby vánoční dárek?

30.12.2018 8:39 | Zprávy
autor: PV

Vánoce jsou svátkem, který provází vzájemné obdarovávání. Není nic krásnějšího, než rozzářené dětské oči, když byl rozbalen vysněný dárek. V takovém čase neexistuje oblíbenější postava, než je Ježíšek.

Jarošová  (SPD): Zvíře coby vánoční dárek?
Foto: SPD
Popisek: Monika Jarošová (SPD)

Bohužel, mezi dary, které mnozí pod stromečkem naleznou, patří i různí domácí mazlíčci. Radost z nich bývá obrovská a v prvních dnech není lepšího dárku. S tím, jak se prodlužuje čas plynoucí od nadílky, však mnohdy prvotní nadšení opadá.

V tom lepším případě starost o nového člena a úklid zvířecího příbytku převezmou rodiče, v případě pejsků však jednou týdně vyměnit piliny a doplnit krmení prostě nestačí. Nový čtyřnohý kamarád vyžaduje stálou péči a venčení, což se mnohdy stane neřešitelným problémem.

Než se malé štěně naučí, že loužičky či hromádky se mohou vytvářet jen na procházce, také chvíli trvá... Ne každý nový majitel dokáže zvládnout situaci, kdy si jeho nový kamarád vybral za svou toaletu drahý „peršan“ či si ověřoval své lovecké schopnosti na obuvi za několik tisíc korun.

Dalším možným problémem může být fakt, kdy se pes nehodlá smířit s tím, že členové rodiny musí chodit do zaměstnání či škol a svou nelibost dává najevo nekonečným štěkotem nebo vytím. Věc mnohdy pochopitelná, sousedy však těžko akceptovatelná... V důsledku těchto skutečností mnozí dojdou k závěru, že darovat zvířátko nebyl tak úplně šťastný nápad...Ti zodpovědnější najdou malému, chlupatému uličníkovi novou láskyplnou náruč, která jej zvládne a bude schopna mu dopřát to, co bude vyžadovat.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Michael Canov byl položen dotaz

Soudy

Jak je možné, že když se na soud obrátí prezident je rozhodnuto za 2dny! a v případě obyčejných smrtelníků jako my by soudy za dva dny nerozhodly absolutně o ničem, zřejmě by ani soudci neotevřeli spis a naopak se vlečou i roky? To mi nepřijde vůbec spravedlivé. Jak se říká, když nejde o život o nic...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Peštová (ANO): Zaplaťpánbůh, že jste se nedostali k vládě

18:01 Peštová (ANO): Zaplaťpánbůh, že jste se nedostali k vládě

Projev na 24. schůzi Poslanecké sněmovny 25. června 2026 k dotačnímu programu Nová zelená úsporám.