Jednotliví zastupitelé podpoří rodinu z Prahy z vlastních peněz. „Z veřejných by to byl čirý populismus,“ říkají

06.09.2018 14:05

Zastupitelé Jiří Nouza, Patrik Nacher, Adriana Krnáčová, Michal Hašek, Radomír Nepil, Ondřej Prokop, Alexandra Udženija, Ondřej Martan, Alexandr Bellu, Bohuslav Svoboda, Vladislava Hujová, Jaroslava Janderová se rozhodli nepodpořit návrh zastupitele Čižinského a radního Hodka na zakoupení vozu pro rodinu z Prahy, které se v loňském roce narodila čtyřčata.

Jednotliví zastupitelé podpoří rodinu z Prahy z vlastních peněz. „Z veřejných by to byl čirý populismus,“ říkají
Foto: Hans Štembera
Popisek: Hodinový protest řidičů čtyř pražských dispečinků taxislužeb jízdou kolem budovy magistrátu. Chtěli hlavní město přimět, aby plně využívalo možnosti postihu řidičů, kteří jezdí pro alternativní přepravce typu Uber a Taxify
reklama

Takové dary by podle jejich názoru neměli jít z peněz města, ale místo toho přišli s uspořádáním sbírky mezi zastupiteli.

Rodinu určitě podpořit chci, ale nebudu to dělat z veřejných peněz. To je absolutní populismus a určitě není náhoda, že je to pár týdnu před volbami. Mnohem spravedlivější je, pokud zastupitelé přispějí sami za sebe a rodinu podpoří svými penězi,“ říká zastupitel Patrik Nacher.

Té rodině chceme pomoci, ale je nesmysl, aby to šlo z peněz města. Pokud rodinu chceme podpořit, měli bychom to udělat sami. Spontánně jsme se mezi několika kolegy dohodli, že tu rodinu podpoříme z vlastních peněz. Zatím s tím souhlasilo deset kolegů a já jsem přesvědčený, že i další přispějí částkou 30 tisíc korun,“ říká Jiří Nouza.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Blaha (ODS): V první třídě Českých drah dostanete zdarma noviny. Hádejte jaké...

17:56 Blaha (ODS): V první třídě Českých drah dostanete zdarma noviny. Hádejte jaké...

Interpelace na 49. schůzi Poslanecké sněmovny 28. května 2020 na premiéra Babiše ve věci reklamy Čes…