Jehličková (TOP 09): Jak se vyhnout tmě totality a neomezené vládě jednoho vůdce

21.09.2017 22:34

V pondělí 18. 9. se konala již dvanáctá zahradní slavnost v Meditační zahradě Luboše Hrušky, kterou pořádala advokátní kancelář Svejkovský, Kabelková, Šlauf a spol. a Notářský úřad JUDr. Jany Svejkovské. Letošní akce nesla název Buďme vládci, ne otroky náhody.

Jehličková (TOP 09): Jak se vyhnout tmě totality a neomezené vládě jednoho vůdce
Foto: TOP 09
Popisek: TOP 09

Můj pocit z pobytu v Meditační zahradě je vždy stejný. Je to hluboký mír v duši. Odkaz zakladatele zahrady pana Hrušky je patrný na každém kroku. Cítím tu vyrovnanost, smíření a odpuštění. Ale zároveň vím, že tu nikdy nebude chybět zapomnění či zapomenutí. Protože zahrada nám bude navždy připomínat, co může člověk provést člověku.

Zvláště v dnešní době, kdy jsou pojmy jako pravda a lež relativizovány, a jsou z nich účelově vytvářeny tak trochu pravdy či tak trochu lži, je potřeba znovu připomínat příběhy bezpráví. Ne všichni z nás se mohou stát hrdiny. Ne, všichni nemohou být Věrou Čáslavskou, loni zmiňovanou na zahradě, olympijskou vítězkou a uklízečkou v jedné osobě. Všichni nemohou být panem Hruškou či statečnými parašutisty, kteří se nevzdali a bojovali do posledního náboje. Ale jsou tu spousty dalších, ještě nezaznamenaných příběhů, obyčejného lidského hrdinství, boje proti bezpráví a totalitě. Jsem velmi ráda, že v Plzni vzniká pobočka společnosti Post Bellum, která příběhy těchto pamětníků zaznamenává pro další generace.

Připomenu ale znovu název letošní zahrady – Buďme vládci, ne otroky náhody. Chceme-li být vládci, pak musíme být vzdělaní, odvážní a vytrvalí. Jen tak, v kombinaci se znalostí vlastní historie, můžeme proplout mezi Skyllou a Charybdou představující tmu totality a neomezenou vládu jednoho vůdce.

MGR. ILONA JEHLIČKOVÁ
ZASTUPITELKA MĚSTA PLZNĚ (TOP 09)

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Filip (KSČM): Lidé si zaslouží novou vládu a profesionální ministry

6:33 Filip (KSČM): Lidé si zaslouží novou vládu a profesionální ministry

Ve vyjednávání pokračujeme a až na výjimky, které jsme předpokládali, například v oblasti bezpečnost…