Do Česka přitom míří peníze z evropských fondů, které čerpáme často neefektivně a nedostatečně. Tyto finanční prostředky se nabízí nasměrovat právě do prázdných průmyslových zón, kde mohou usnadnit rozjezd místních inovativních firem.
Sázka na nové technologie a inovace
Skutečnost, že se průmyslové lokality potýkají s nedostatečnou obsazeností, není žádným tajemstvím. Příkladem je průmyslová zóna Holešov na Zlínsku a o moc lépe na tom není ani žatecká průmyslová zóna Triangle. Do jednotlivých průmyslových zón se investovaly miliardy korun, jejich návratnost je však zatím v nedohlednu. Jak využít tyto zóny v mezičase do zázračného příchodu velkého investora?
Zaměřit bychom se měli zejména na nové technologie a inovace, které se v průmyslových zónách prosazují čím dál častěji. Prostory části prázdných průmyslových center by se za pomoci evropských peněz mohly proměnit v tzv. podnikatelské inkubátory a školící centra. Došlo by tak nejen ke vzniku regionálního zdroje inovací a technologií, ale podpory by se dočkali i místní začínající podnikatelé, školy a školící instituce.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: ODS