Jiránek (ODS): Do úklidu sněhu se zapojily i stavební firmy

04.02.2019 11:58

Kalamitní stav v Kladně byl zrušen

Jiránek (ODS): Do úklidu sněhu se zapojily i stavební firmy
Foto: Zuzana Koulová
Popisek: Dan Jiránek
reklama

Největší město Středočeského kraje, kde byl včera kvůli hustému sněžení vyhlášen kalamitní stav, je zpravidla průjezdné a už v něm nechumelí. Na úklidu sněhu, kterého v Kladně během neděle napadlo 15 až 25 cm, pracovali silničáři ve spolupráci s Městskou policií celou noc. Prioritou jsou nyní zastávky autobusů a přechody. Od tří hodin od rána jsou proto posíleny úklidové čety, zapojeni budou také brigádníci. Kladenský primátor Dan Jiránek po dnešním jednání krizového štábu města odvolal kalamitní stav.

„Největším problémem jsou v současné době zastávky, kde jsou velké sněhové bariéry. Proto se na ně údržba z AVE zaměřuje, sníh odváží nákladními vozy na volnou plochu v Průmyslové ulici a další místa. Do úklidu sněhu se zapojily také stavební firmy. Všem děkujeme za trpělivost a spolupráci,“ říká primátor statutárního města Kladno Dan Jiránek a dodává: „Úklid sněhu je postupný a systematický, klíčové jsou nyní zejména už zmiňované zastávky a také přechody, zdravotnická zařízení a školy.“

V Kladně nyní svítí slunce. Radnice proto upozorňuje veřejnost na to, že by tající sníh mohl padat ze střech. Je třeba dávat si pozor, stejně tak pod stromy, a to na větve, které by se mohly lámat pod tíhou mokrého sněhu. Od rána zástupci Sportovních areálů Kladno (SAMK) ve spolupráci s horolezci opět uklízejí sníh ze střechy zimního stadionu. Ta je už delší dobu v havarijním stavu, protože opravu bývalé vedení radnice neřešilo. Město proto střechu průběžně monitoruje a chystá projekt na rekonstrukci.

„Sníh postupně uklízejí sypače, nakladače, traktory i další technika. Vše jsme posílili, celkem je tak v terénu víc než padesát strojů a přes osmdesát lidí,“ říká Petr Nedbal, provozní ředitel společnosti AVE Kladno, která údržbu komunikací v Kladně zajišťuje, a dodává: „Chtěl bych poděkovat radnici i městské policii za vynikající spolupráci, díky které máme průběžné informace z terénu a můžeme operativně reagovat na aktuální situaci a potřeby.“

Kalamitní stav, který umožňuje operativně reagovat na aktuální situaci a postupovat nad rámec standartních plánů údržby, byl v Kladně vyhlášen v neděli odpoledne. Během jednoho dne totiž ve městě napadlo velké množství sněhu, naposledy ho v Kladně tolik bylo v roce 2010. Údržba města se včera prioritně zaměřila na hlavní tahy a trasy hromadné dopravy tak, aby Kladno bylo průjezdné, fungoval integrovaný záchranný systém, lidé se dostali do práce, děti do škol a dostupné bylo okolí nemocnice.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jurečka (KDU-ČSL): Stanislav Křeček byl demokraticky zvolen

11:35 Jurečka (KDU-ČSL): Stanislav Křeček byl demokraticky zvolen

Komentář na facebookovém profilu k nepravdivému tvrzení Jaroslava Foldyny, že ředitel Člověka v tísn…