John (VV): Sbohem bez šátečku. Šéf GIBSu Bílek rezignoval

23.06.2014 15:55

Podle důvěrných informací rezignoval dnes na svůj post ředitele Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) Ivan Bílek. Muž Ivana Langera, který se nebál použít nezákonných prostředků k likvidaci policejního prezidenta Petra Lessyho.

John (VV): Sbohem bez šátečku. Šéf GIBSu Bílek rezignoval
Foto: Hans Štembera
Popisek: Čestný předseda VV Radek John
reklama

Nevíme ještě přesně, co je za Bílkovou rezignací, ani jak bude oficiálně zdůvodněna, ale každopádně kdyby byl býval měl kousek důstojnické cti v těle, už dávno svůj post opustil. Bílek posvětil lživou kampaň proti nezávislému policejnímu prezidentovi Lessymu, kterého VV přes půlroční Nečasův odpor nakonec s obrovským úsilím prosadily. Proč to tehdy Bílek udělal? I zásluhou Lessyho se v ČR konečně začalo vyšetřovat také v nejvyšších patrech politiky, začal se konečně zabavovat majetek z trestné činnosti a policie začala fungovat. Vlastně hlavně díky Lessymu, který zrušil nařízení, jímž všichni vyšetřovatelé museli na prezidium hlásit, koho a proč vyšetřují, ztratili kmotři a zkorumpovaní politici informační náskok. Proto od nich přišla objednávka zničit Lessyho, Martince a další, zatlačit znovu policii do kouta, aby se přestala míchat do velkých krádeží ve velké politice. Věci veřejné prostě prosadily odšpuntování policie, od níž předtím nepřicházely hrozby pro vlivné zločince. Bylo tedy třeba zničit jak Věci veřejné, tak všechny, kteří v policii odšpuntování dříve zakázaných vyšetřování prováděli.

A právě na špinavou práci v řadách policie byl tehdy povolán Bílek, oblíbenec Ivana Langera, kterého s obrovskou vehemencí prosazoval do funkce Petr Nečas.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Veciverejne.cz
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Starosta Jiraský: Vztahy a lidi jsou teď důležitější než majetek a peníze

22:41 Starosta Jiraský: Vztahy a lidi jsou teď důležitější než majetek a peníze

Poděkování starosty Františka Jiraského obyvatelům Vysokého Mýta.