Johnová: Domov Svojšice opustí nevyhovující zámeckou budovu

11.08.2020 20:42 | Zprávy
autor: PV

Hlavní město připravuje přesun péče o klienty ze zámecké budovy ve Svojšicích do několika menších objektů. Důvodem je stav elektroinstalace.

Johnová: Domov Svojšice opustí nevyhovující zámeckou budovu
Foto: Twitter
Popisek: Milena Johnová

V Domově Svojšice se loni uskutečnil rozbor hospodaření, který ukázal na řadu neefektivností této příspěvkové organizace hlavního města Prahy. Protože bezpečí klientů i zaměstnanců je nyní v popředí zájmu, zámeckou budovu je nutno opustit.

„Posudek, který jsme si zadali, potvrdil, čeho jsme se obávali – lidé s postižením žili dlouhá léta v prostředí, které neodpovídalo nárokům na kvalitu a bezpečí. V letošním roce pražské zařízení pro více jak sto osob dostihl roky trvající nezájem bývalého vedení magistrátu o stav budovy,“ řekla Milena Johnová, radní hl. m. Prahy pro sociální politiku a zdravotnictví.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Dvořák (STAN): Stát potřebuje úřednickou hlavu. Proč rušit něco, co funguje?

22:33 Dvořák (STAN): Stát potřebuje úřednickou hlavu. Proč rušit něco, co funguje?

Projev na 24. schůzi Poslanecké sněmovny 26. června 2026 k návrhu části koaličních poslanců na vydán…