Johnová: Domov Svojšice opustí nevyhovující zámeckou budovu

11.08.2020 20:42

Hlavní město připravuje přesun péče o klienty ze zámecké budovy ve Svojšicích do několika menších objektů. Důvodem je stav elektroinstalace.

Johnová: Domov Svojšice opustí nevyhovující zámeckou budovu
Foto: Twitter
Popisek: Milena Johnová
reklama

V Domově Svojšice se loni uskutečnil rozbor hospodaření, který ukázal na řadu neefektivností této příspěvkové organizace hlavního města Prahy. Protože bezpečí klientů i zaměstnanců je nyní v popředí zájmu, zámeckou budovu je nutno opustit.

„Posudek, který jsme si zadali, potvrdil, čeho jsme se obávali – lidé s postižením žili dlouhá léta v prostředí, které neodpovídalo nárokům na kvalitu a bezpečí. V letošním roce pražské zařízení pro více jak sto osob dostihl roky trvající nezájem bývalého vedení magistrátu o stav budovy,“ řekla Milena Johnová, radní hl. m. Prahy pro sociální politiku a zdravotnictví.

Anketa

Podporujete záměr EU, aby muž musel být dva měsíce povinně na rodičovské dovolené (Jinak by se zkrátila doba čerpání) ?

hlasovalo: 9282 lidí

Hlavní město si je situace dlouhodobě vědomo a pro všechny klienty zajistí náležitou péči. Navíc se tak urychlí plán na modernizaci přístupu ke klientům.

„Sociální služba samozřejmě pokračuje, zajistíme potřebnou péči ve vysoké kvalitě,“ sdělil k situaci ředitel Domova Svojšice Martin Kahánek a dodal: „Postupujeme na několika rovinách současně, řešíme ubytování a plánujeme dlouhodobé řešení. Během dvou měsíců by například měl být k využití větší objekt na Kolínsku. Našli jsme ale také vhodné rodinné domky pro ty, kteří již v regionu zdomácněli. Chtěl bych všem zaměstnancům poděkovat za jejich obrovské nasazení.“

Praha již vytipovala vhodné náhradní ubytovací kapacity v regionu: ubytovnu, volná lůžka na Kolínsku, ale také rodinné domky. Klienti, kteří o to projevili zájem, se konečně vrátí zpět do Prahy. Při hledání náhradního ubytování zohlednili sociální pracovníci nároky jednotlivců na péči či bezbariérovost.

Vedení Domova Svojšice i gesčně příslušná radní jsou v úzkém kontaktu. „Vše zvládneme, protože v Domově Svojšice už víc jak rok uplatňujeme nový model sociální práce. To usnadňuje také plánování změn. Jsem ráda, že řada věcí je již připravena a to i díky velmi motivovaným zaměstnancům,“ uvedla na závěr Johnová s poukazem na městské byty uvolněné nedávno pro zhruba dvacet obyvatel ústavu, kteří se chtějí vrátit do metropole, a rozvíjející se komunitní sociální služby v regionu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vích (SPD): Vytvoříme pandemickou krizi a následně vás ochráníme

9:41 Vích (SPD): Vytvoříme pandemickou krizi a následně vás ochráníme

Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) míní, že vývoj pandemie koronaviru je tak vážný, že nastal čas max…