Johnová: Městská nemocnice následné péče prochází rekonstrukcí

17.07.2020 14:32

Městská nemocnice následné péče prochází v letošním roce rozsáhlou obnovou.

Johnová: Městská nemocnice následné péče prochází rekonstrukcí
Foto: Hans Štembera
Popisek: Radní Milena Johnová
reklama

Probíhá komplexní rekonstrukce oddělení, byla provedena nezbytná oprava střechy a připravuje se rekonstrukce technického zázemí budovy. Provoz nemocnice sídlící ve Vysočanech pokračuje bez přerušení.

Městská nemocnice následné péče (MNNP) ve Vysočanech je jediné lůžkové zdravotnické zařízení, které zřizuje hlavní město. Nemocnice je umístěna v pětipatrové budově, ve které je pět samostatných oddělení s celkovou kapacitou 160 lůžek.

„Vzhledem k očekávanému demografickému vývoji bude Městská nemocnice následné péče zastávat čím dál tím důležitější roli, neboť soudě podle demografického vývoje bude stále přibývat Pražanů, kteří potřebují tento typ zdravotní péče. Jsem proto ráda, že se nám nyní daří realizovat významné investiční akce,“ uvedla radní hl. m. Prahy pro oblast zdravotnictví Milena Johnová.

Během léta již byla opravena střecha a momentálně se rekonstruují tři z pěti pater, kde jsou lůžková oddělení. Pacienti jsou nyní umístěni ve zbylých dvou patrech; ta se budou následně rovněž rekonstruovat.

Do opravených pokojů se bude dodávat 100 kusů moderních elektrických polohovacích postelí s antidekubitní matrací zajišťující nezbytný komfort pro pacienty. Budou také osazeny nástěnnými klimatizačními jednotkami. Před zimní sezónou proběhne rekonstrukce technického zázemí, konkrétně kotelny, bojlerovny a ústředního topení. Nemocnice dostane také nové přístrojové vybavení, které vylepší úroveň péče o pacienty.

„Na rok 2021 je plánováno vybudování moderní rehabilitace, nových ordinací a především nastartování projektu přístavby dalších dvou pater budovy, kterým se zvýší kapacita nemocnice o dalších 60 lůžek,“ doplnila Johnová.

Podpora dlouhodobé a následné péče v Praze je rovněž v plném souladu s postojem a dlouhodobou koncepcí zdravotních pojišťoven.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zahradil (ODS): Teď si z nouze hraje na disidenta. Chucpe

8:35 Zahradil (ODS): Teď si z nouze hraje na disidenta. Chucpe

Komentář na facebookovém profilu k šachové partii ve vedení pražské pobočky ČSSD a roli bývalého min…