Johnová (Praha sobě): Hlavní město zvyšuje kvalitu služeb pro oběti partnerského násilí

17.08.2022 14:58

Před dvěma lety se hlavní město zavázalo modernizovat a posílit kapacity specializovaných služeb pro oběti partnerského násilí. V uplynulém měsíci už využily služby nového pražského azylového domu první klientky.

Johnová (Praha sobě): Hlavní město zvyšuje kvalitu služeb pro oběti partnerského násilí
Foto: Hans Štembera
Popisek: Radní Milena Johnová

Na území hlavního města chybí kapacity specializované pomoci obětem partnerského násilí, jako je krizová pomoc v pobytové formě či azylové domy pro tuto cílovou skupinu. Magistrát hlavního města se proto zavázal zlepšit dostupnost těchto služeb, zejména pomocí modernizace a rozšiřování stávajících poskytovatelů sociálních služeb, ale také hledáním nových forem krizového ubytování s posílenou docházkovou podporou. 

Anketa

Půjdete volit do Senátu?

hlasovalo: 14762 lidí

Objekt v majetku města, kde byla poskytována registrovaná sociální služba azylový dům, byl dlouhodobě v havarijním stavu. Poskytovatel služeb, organizace ACORUS, žádal hlavní město o zajištění náhradního objektu již v roce 2015. Díky těsné spolupráci mezi gescí sociální a majetkovou Magistrátu hl. m. Prahy a městskými částmi Praha 8 a Praha 10 se během uplynulých dvou let podařilo zajistit nový a plně vybavený objekt, který od minulého měsíce nabízí pomoc obětem domácího násilí v běžném materiálně technickém standardu.

„Jsem velmi ráda, že se nám podařilo napravit další historický dluh vůči Pražanům, konkrétně po letech nezájmu vyřešit havarijní stav sociální služby a zajistit důstojné azylové ubytování pro velmi křehké a zraněné oběti partnerského násilí, které díky prožité zkušenosti potřebují intenzivní psychosociální podporu. Navíc nové prostory umožní od nového roku rozšířit službu krizové pomoci v pobytové formě o dvě lůžka,“ řekla Milena Johnová, radní pro sociální politiku a zdravotnictví.

„Odchod do azylového domu je pro řadu obětí domácího násilí často jediná možnost, jak zajistit bezpečí pro sebe a své děti. To, že musí opustit své domovy, není jejich vina. Je proto nesmírně důležité mít pro ně připravené prostory, které jim na potřebnou dobu nahradí jejich domovy a zároveň budou bezpečným zázemím, kde mohou v klidu překonat nejtěžší období po odchodu od násilného partnera. Nový azylový dům, který jsme díky intenzivní podpoře hlavního města Prahy v červnu zprovoznili, tyto požadavky zcela určitě splňuje,“ řekla Jaroslava Chaloupková, ředitelka organizace ACORUS.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Andrej Babiš byl položen dotaz

VY

Je dobré, že jste si uvědomil, že nemáte na to, být prezident, ale prý zas chcete být premiér. A co takhle skončit? Proč nechcete z politiky odejít, byť jak sám říkáte, Vaše žena a rodina by to ocenili? A určitě ne jen oni.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Bartoš (Piráti): U nás rozhodují místní sdružení, existují ale kontrolní mechanismy

15:53 Bartoš (Piráti): U nás rozhodují místní sdružení, existují ale kontrolní mechanismy

Komentář na Twitteru k plzeňské koalici s Piráty, ANO a STAN s podporou dvou nezávislých zastupitelů…