Johnová (Praha sobě): Nová výjezdová stanoviště pro pražskou záchranku

11.02.2021 7:33 | Zprávy
autor: PV

Síť výjezdových stanovišť Zdravotnické záchranné služby hlavního města Prahy (ZZS HMP) se po šesti letech opět rozroste.

Johnová (Praha sobě): Nová výjezdová stanoviště pro pražskou záchranku
Foto: Twitter
Popisek: Milena Johnová

Radní Milena Johnová a zástupci Magistrátu hl. m. Prahy (MHMP) se dohodli s vedením pražské záchranky a řediteli Nemocnice sv. Alžběty Na Slupi a Nemocnice Na Františku na zřízení dvou výjezdových stanovišť v prostorách těchto nemocnic. Do roka by měla obě výjezdová stanoviště začít sloužit svému účelu. Cílem je zachovat nízké dojezdové časy záchranářů k akutním situacím navzdory rostoucímu městu, počtu obyvatel i houstnoucí dopravě.

„Aby se záchranáři dostali k Pražanům co nejdříve a mohli poskytnout pomoc co nejrychleji, je nesmírně důležité mít dobrou síť výjezdových stanovišť, moderní vozy a vybavení a také kvalitní zázemí. Je až s podivem, v jak nedůstojných podmínkách musí pracovat lidé, kteří zachraňují lidské životy. Jsem ráda, že se nám v poslední době daří splácet letitý dluh města vůči pražským záchranářům. Zajištění důstojných pracovních podmínek považuji za projev uznání a respektu práce záchranářů,” řekla Milena Johnová, radní pro oblast zdravotnictví a sociální politiky.

Jako první by mělo být hotové výjezdové stanoviště v Praze 1 v areálu Nemocnice Na Františku. Se zahájením jeho provozu se počítá koncem letošního roku. Nemocnice na Františku poskytne pražským záchranářům část svých přízemních prostor, které nyní využívá jako sklad, a magistrát tyto prostory na své náklady zrekonstruuje a stavebně přizpůsobí potřebám záchranářů. Na tomto stanovišti bude fungovat jeden tým záchranářů, který bude mít k dispozici parkovací stání pro dvě sanitní vozidla.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Cenzura

Fakt chcete zavádět cenzuru médií a kontrolovat jejich obsah, jak uvedl váš poslanec Nerušil, který tvrdí, že se chcete zaměřit na kontrolu obsahu veřejnoprávních médií? To už tu bylo. Já chápu, že se vám nemusí líbit, co média píší nebo vysílají, ale to podle mě ještě vám politikům nedává právo do ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Kaprálová (PRO): Nikým nevolení ředitelé technologických gigantů

12:04 Kaprálová (PRO): Nikým nevolení ředitelé technologických gigantů

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k účasti ředitelů amerických společností provozujícíc…