Johnová (Praha sobě): Po očkování se navíc nabídne nádherný výhled na jarní Prahu

08.05.2021 10:23

Metropolitní očkovací centrum zvýší kapacitu na 1600 naočkovaných lidí denně. Od června pak až na 2000.

Johnová (Praha sobě): Po očkování se navíc nabídne nádherný výhled na jarní Prahu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Radní Milena Johnová
reklama

Metropolitní očkovací centrum na Vyšehradě čeká v rámci května zvýšení kapacity až na 1 600 lidí, kterým by měla být podána denně vakcína proti nemoci covid-19.

Anketa

Jste Čech, nebo Evropan?

96%
2%
hlasovalo: 22174 lidí

Hlavní město tímto krokem reaguje na plánované navýšení dávek od společnosti Pfizer. Od června je pak v plánu provoz rozšířit i na víkendy a denní kapacitu 2 000 obyvatel.

V následujících týdnech čeká Metropolitní očkovací centrum výrazné rozšíření kapacity. Centrum koncem března a začátkem dubna začínalo s očkováním přibližně 200 pacientů denně, ke konci minulého měsíce však podávalo vakcíny téměř tisícovce lidí denně a v následujících týdnech by se měla kapacita navýšit na 1 600 očkovaných za den. Od června by se v centru na Vyšehradě navíc mohly podávat vakcíny i o víkendu a kapacita bude až 2 000 klientů denně.

„V Metropolitním očkovacím centru jsme doposud podali vakcínu už téměř patnácti tisícům lidí, kteří nejvíc oceňují přátelské prostředí a milý, kompetentní personál i rychlý a hladký průběh procesu očkování. Při odchodu z očkovacího místa se navíc skýtá nádherný výhled na jarní Prahu, což sice s očkováním tak úplně nesouvisí, ale rozhodně to člověka potěší,“ říká Milena Johnová, radní hl. m. Prahy pro oblast zdravotnictví a sociální politiky.

Se zvýšeným počtem pacientů se postupně měnilo i uspořádání centra. Kromě důrazu na bezbariérovost byla nainstalována termokamera u vchodu, navýšena kapacita čekárny před registrací na 70 míst a vytvořena záložní čekárna s kapacitou 20 míst. Dále se rozšířil počet stanovišť, kde lékař probírá s pacientem jeho anamnézu, i stanovišť k vyřízení administrativních úkonů. Přístup do očkovacího centra je hned u výstupu ze stanice metra Vyšehrad nebo z parkoviště u Kongresového centra Praha. Lidé podle ohlasů oceňují příjemné prostředí Kongresového centra Praha, kde si nepřipadají jako v nemocnicích, a krátký čas, který díky profesionálnímu přístup personálu stráví v celém procesu očkování.

Užitečná/zajímavá data k očkování v Praze lze nalézt ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vích (SPD): Ministerstvo obrany je pouhá „slibotechna“

8:39 Vích (SPD): Ministerstvo obrany je pouhá „slibotechna“

Armáda poptává 210 pásových bojových vozidel pěchoty v osmi modifikacích. Má to stát 52 miliard Kč. …