Johnová (Praha sobě): Praha podpoří integraci mladých lidí z dětských domovů

20.10.2021 19:21 | Tisková zpráva

Rada hl. m. Prahy schválila finanční podporu projektu Patron – podpora sociální integrace dospívajících z dětských domovů organizace Liga otevřených mužů ve výši 199,8 tis. Kč.

Johnová (Praha sobě): Praha podpoří integraci mladých lidí z dětských domovů
Foto: Twitter
Popisek: Milena Johnová

Projekt podporuje sociální integraci dospívajících mladých mužů a žen vyrůstajících v zařízeních náhradní výchovy. Pomáhá jim začlenit se do společnosti, předcházet sociálně patologickým jevům a získat a udržet si zaměstnání a bydlení.

V rámci projektu Patron vytváří mladí lidé starší šestnácti let tzv. patronskou dvojici s dospělým dobrovolníkem starším třiceti let, který je z pomáhající profese a je již sám v životě usazený. Tento patron či patronka se stává mladému člověku z dětského domova průvodcem na cestě do dospělosti. K seznámení mezi mladým člověkem a dobrovolníkem/patronem dochází nejčastěji na seznamovacím kurzu, kde se podporuje vytvoření patronského vztahu a vytvoření databanky zážitků, které pomáhají při dalším individuálním setkávání.

„V Česku máme problém s podporou mladých lidí po odchodu z ústavní péče. Nejenže jsou často vypouštěni zcela bezprizorní, ale i bez podpory dospělého, kterému by mohli věřit a o kterého by se mohli kdykoliv opřít. Projekt organizace Liga otevřených mužů tento problém řeší a já jsem moc ráda, že se Praha může pyšnit tím, že jej podporuje. Podobné projekty považuji za důležité, a proto jsem iniciovala změny v nedávno schváleném dotačním programu prorodinné politiky, aby již od příštího roku bylo možné získat na podobné programy podporu,“ uvedla radní pro sociální politiku a zdravotnictví Milena Johnová.

Anketa

Je kancléř Mynář dobrý člověk?

41%
34%
hlasovalo: 25011 lidí

Finanční podpora projektu Patron – podpora sociální integrace dospívajících z dětských domovů bude využita na podporu čtyř stávajících patronských dvojic, kterými jsou podporováni dospívající v dětských domovech na území hl. m. Prahy. Dále budou podpořeni další dospívající, kteří mají o svého patrona či patronku zájem.

V současné době je do projektu přihlášeno pět dospívajících z Dětského domova Dolní Počernice a Dětského domova Klánovice. Za účelem podpory dalších dospívajících je třeba vybrat a proškolit nové dobrovolníky a zajistit supervizní podporu pro stávající partnerské dvojice. Získané finanční prostředky budou využity na oslovení potenciálních dobrovolníků/patronů, jejich výběr při individuálním pohovoru, proškolení, supervize stávajícím dobrovolníkům a seznámení s dospívajícími v rámci seznamovacího víkendu v průběhu října 2021.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pekarová Adamová (TOP 09): Rodičům malých dětí nesmíme bránit v práci

22:24 Pekarová Adamová (TOP 09): Rodičům malých dětí nesmíme bránit v práci

Komentář na facebookovém profilu k rozšíření možnosti čerpání rodičovského příspěvku