Josífek (BPP): Potkal jsem dnes čísi babičku

27.02.2016 9:13 | Zprávy
autor: PV

Potkal jsem dnes na Svoboďáku čísi babičku, vypadala jako moje teta. Babičku už žádnou nemám a moje teta je naštěstí v pohodě. Tahle cizí babička byla oblečena úplně normálně, jako každá babička, jen neměla v očích štěstí jako kdejaká babička.

Josífek (BPP): Potkal jsem dnes čísi babičku
Foto: Hans Štembera
Popisek: Důchodkyně, ilustrační foto

Míjel jsem ji právě v okamžiku, kdy ji jakási nafintěná blondýna odbývala slovy: „Nezlobte se, mám jen bankovky a pak kartu“. Došlo mi, že se jí ta čísi babička ptala, zda nemá drobné. Já sám jsem měl u sebe drobné, ale zato nemám ty bankovky a na kartě mám nulu. Tak jsem babičku jen minul a do očí mi vyhrkly slzy. Kdybych mohl, kdybych měl nějakou tu bankovku, vzal bych tu čísi babičku do restaurace na teplé jídlo a třeba bych jí dal ještě bankovku na zítra. Nevypadala na podvodnici. Nejsem naivní, takových, co předstírají chudobu, je hodně.

To spíš ta čísi babička vypadala na bývalou “klientku“ pana exekutora Říhy, toho času, a na to se raději posaďte, předsedu brněnské KSČM. Tedy vypadala na to, býti z těch klientek pana Říhy, které ještě nerezignovaly a rovnou se neoběsily. Zvolily tu bolestivější cestu. Kdoví, co je k tomu vedlo. Že by naděje?

Jen velmi nerad bych tu byl za cynika. Ale naděje v co, pěkně prosím? Jen pevně doufám, že ne v KSČM! Jen pevně doufám, že tito ubozí důchodci (ale co si budeme povídat, v situaci takových babiček nejsou jen důchodci) nevkládají veškeré své naděje v tyto takřečené komunisty a nedoufají, že jim snad jakkoliv pomohou v jejich mnohdy doslova beznadějné situaci!

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Eva Decroix, Ph.D., MBA, MPA byl položen dotaz

Rodiče

Dobrý den, mohu se zeptat, kdo přesně ze senátorů stojí za návrhem, aby rodič, který nemá po rozvodu dítě v péči, mohl být z důležitých rozhodnutí života dítěte vyloučen? Já nevím, podle mě to není úplně správné, i když zase někdy je mezi rodiči domluva obtížná a doplácí na to právě dítě, což také n...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Kupka (ODS): Neunesli porážku ve svém trpasličím boji

9:03 Kupka (ODS): Neunesli porážku ve svém trpasličím boji

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k předběžnému opatření Ústavního soudu.