Juchelka (ANO): Neformálních pečujících máme daleko víc

04.06.2025 16:21 | Monitoring

Projev na 139. schůzi Poslanecké sněmovny dne 4. června 2025 k zákonu o sociálních službách

Juchelka (ANO): Neformálních pečujících máme daleko víc
Foto: ČT24
Popisek: Aleš Juchelka

Já děkuju. Budu jen velmi stručný právě k tomu pozměňovacímu návrhu pana ministra, protože on je samozřejmě nesystémový.

Je to pro 3300 lidí, kteří si nějakým způsobem vylobbovali větší výhodu než u ostatních neformálních pečujících. My musíme změnit celý ten systém v rámci zákona o sociálních službách, který bude navázán na příspěvek na péči, a toto bude celé navázáno na lékařskou posudkovou službu a posuzování.

Ale v tuto chvíli máme neformálních pečujících daleko více, akorát ten problém jejich je, že se nedostanou k té sociální službě, protože bydlí třeba někde na horách nebo tu sociální službu mají nedostupnou, protože tam prostě a jednoduše pro ně není. A ti budou mít méně peněz než ti, kteří to právě v těch sociálních službách utratí.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Mgr. Jana Černochová byl položen dotaz

Proč odmítáte zveřejnit celou vaší bakalářskou práci?

A jak je možné, že k ní vůbec není veřejný přístup? To by přeci měl být, a to u všech prací nejen vašich a těch bakalářských. A na jaké škole jste vystudovala magistra? Co vím, tak školu, na které jste dělala bakaláře ministerstvo zrušilo

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Rozvoral (SPD): Prosazujeme okamžité zrušení systému emisních povolenek

16:04 Rozvoral (SPD): Prosazujeme okamžité zrušení systému emisních povolenek

Hnutí SPD dlouhodobě a důrazně požaduje okamžité zrušení systému emisních povolenek, který považujem…