Jurečka (KDU-ČSL): Měli bychom dělat maximum, abychom zachraňovali životy a lidské zdraví

06.11.2020 12:12

Předčasně narozené děti nejsou zrůdy, kterých je třeba se zbavit. Nesouhlasím s nehoráznými výroky bývalého poslance Jaroslava Škárky. Označovat děti tímto způsobem je něco nepřijatelného. Obzvláště v naší společnosti, která si zakládá na ideálech humanismu, solidarity a křesťansko-židovských hodnotách.

Jurečka (KDU-ČSL): Měli bychom dělat maximum, abychom zachraňovali životy a lidské zdraví
Foto: Hans Štembera
Popisek: Marian Jurečka
reklama

Říkám to nejen jako politik, ale i jako táta 5 kluků. Jeden z nich se narodil předčasně a bojoval týdny o svůj život. Tento boj dokázal vyhrát s velkým přispěním specialistů v oboru neonatologie. Tým primáře, senátora a svého času předsedy neonatologické společnosti Lumíra Kantora mu tehdy zachránil život.

Jsem přesvědčen, že podobných příběhů jsou v naší zemi desetitisíce. Každý normální člověk, a především každý rodič se snaží bojovat o život a zdraví svého dítěte. Lidem, kteří mají srdce na správném místě, tohle nemusím vysvětlovat.

Osobně proto naprosto odsuzuji výroky a rétoriku pana Škárky. Měli bychom dělat maximum, abychom zachraňovali životy a lidské zdraví. Pokud se již stane, že zdraví není úplné, tak je důkazem vyspělosti naší společnosti, jak dokážeme těmto lidem pomáhat a pečovat o ně. I my, kteří jsme zdraví, nikdy nemůžeme vědět, jak na tom budeme zítra nebo za pár let. Kdy i my budeme potřebovat pomoc těch druhých.

Nikdy nebudu moct dostatečně poděkovat Lumírovi a celému týmu Fakultní nemocnice Olomouc, kteří nám zachránili syna. Od začátku neskutečně bojovali o jeho život a dnes je z něj naprosto zdravý a šikovný kluk, který dělá obrovskou radost celé naší rodině.

Nehorázný výrok Jaroslava Škárky však nakonec přinesl i něco dobrého. V reakci na jeho slova posílají organizaci rodičů nedonošených dětí Nedoklubko lidé i firmy statisíce korun! Jako táta předčasně narozeného syna velmi děkuji všem, kteří mají srdce na správném místě a zapojili se do spontání akce #NebudJarda.

„Zvedlo to obrovskou vlnu solidarity, lidé nás skutečně podporují. Stojíme za všemi dětmi, které se narodily předčasně. Jejich rodiče dlouhodobě podporujeme. Ještě nikdy, za celých mých 10 let strávených v Nedoklubku jsem necítila to, co cítím dnes,“ řekla ředitelka organizace Lucie Žáčková.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministr Blatný: ČR požádala o umístění pacientů Německo, Švýcarsko a Polsko

16:57 Ministr Blatný: ČR požádala o umístění pacientů Německo, Švýcarsko a Polsko

V České republice trvá nepříznivý vývoj epidemické situace v souvislosti s onemocněním covid-19. Vys…