Jurečka (KDU-ČSL): Není možné jen dál a dál prodlužovat stav nouze

07.02.2021 19:38 | Zprávy
autor: PV

Otevřený dopis premiérovi Andreji Babišovi

Jurečka (KDU-ČSL): Není možné jen dál a dál prodlužovat stav nouze
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr zemědělství Marian Jurečka

Předseda KDU-ČSL Marian Jurečka poslal premiérovi otevřený dopis, kterými vyzývá Andreje Babiše i celou vládu ke vzájemné spolupráci se všemi parlamentními stranami. Navázal tak na společnou výzvu, kterou premiérovi adresovali předsedové ODS, KDU-ČSL a TOP 09 už před čtrnácti dny. V dopise mimo jiné uvedl, že je připraven za KDU-ČSL okamžitě začít jednat o dalším postupu, ale vláda musí změnit svůj dosavadní přístup, který přestal fungovat. A navíc musí už konečně začít jednat i s opozicí.

„Já i občané, které zastupujeme, takto už dál pokračovat nechceme, takto nelze dlouhodobě žít a není možné bez dalších úprav jen dál a dál prodlužovat stav nouze, ani ze dne na den všechna opatření zase rušit. Jsme ve zvládání pandemie Covid-19 jedni z nehroších v Evropě i ve světě a situace se stále nelepší,“ uvedl ve své výzvě premiérovi Jurečka, který vzápětí dodal.

„Pojďme to v zájmu všech občanů České republiky společnými silami změnit. A pokud se nám to má podařit, je nutná v tak výjimečné situaci spolupráce a vůle všech - bez výjimek, jinak to nezvládneme.“

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

JUDr. Jindřich Rajchl byl položen dotaz

Měli bychom být víc soběstační

Pane Rajchl, souhlasím s vámi, že nemáme čekat na nějakou pomoc ruku odkudkoliv. Není teda třeba opravdu dávat víc na obranu, která je opravdu klíčová? A co třeba větší soběstačnost v zemědělství, ale i dalších věcech. Co proto děláte?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Kuba (Naše Česko): Veřejnoprávní média nejsou hračka vlády

8:19 Kuba (Naše Česko): Veřejnoprávní média nejsou hračka vlády

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k debatě o zrušení koncesionářských poplatků