Jurečka (KDU-ČSL): Při zajištění domácí péče stát dlouhodobě selhává

19.07.2019 14:32 | Zprávy
autor: PV

Komentář na facebookovém profilu k problémům se zajišťováním domácí péče

Jurečka (KDU-ČSL): Při zajištění domácí péče stát dlouhodobě selhává
Foto: Hans Štembera
Popisek: Marian Jurečka

Stonat doma je osmkrát levnější, než ležet v nemocnici a pocit domova ničím nenahradíte.

  • Stát by měl tedy domácí formu péče více podporovat a to také převážně proto, že pro nemocné a umírající je domácí prostředí a především rodina oporou v těchto těžkých životních situacích.
  • Zároveň jsou tyto momenty důležité pro výchovu a budoucnost našich dětí aby viděly, jak se rodiče (případně ony samy) starají o své rodiče a prarodiče a tím se podporovala mezigenerační solidarita a úcta ke stáří a k životu.

Stát však dlouhodobě selhává při zajištění péče o pacienty, kteří chtějí zůstat doma.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Převaděči

Jaká tvrdší pravidla pro převaděče jste navrhla? A co mi teda nejde do hlavy, proč je někdo proti tvrdíš pravidlům? Jestli to chápu dobře, tak zpřísnění pravidel neprošlo, takže pro to musela být většina politiků z EU? Je to tak? A kdo proti byl z těch českých? A vůbec jaká země byli nejvíc proti?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Štefec (Stačilo!): Zatím není jasné, co si vedení EU počne

8:19 Štefec (Stačilo!): Zatím není jasné, co si vedení EU počne

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k výběru osobnosti, která by měla jednat s Ruskem o m…