Jurečka (KDU-ČSL): Rodiče se třemi a více dětmi mohou využívat daňový bonus bez omezení

22.11.2020 19:46

Poslanecká sněmovna podpořila návrh KDU-ČSL na zrušení stropu pro daňový bonus, který je dnes 64 tisíc korun ročně.

Jurečka (KDU-ČSL): Rodiče se třemi a více dětmi mohou využívat daňový bonus bez omezení
Foto: Hans Štembera
Popisek: Marian Jurečka
reklama

Výrazně to pomůže rodičům se třemi a více dětmi, kteří tak budou moci využívat daňový bonus na všechny děti bez omezení. Díky hlasům lidovců se podařilo také prosadit vyšší slevu na poplatníka. „Je to skvělá zpráva. Dokazujeme, že nižší daně pro pracující rodiče a rodiny se nám daří prosazovat,“ komentoval výsledek předseda KDU-ČSL Marian Jurečka.

Zrušení superhrubé mzdy není ekonomicky zodpovědné

Schválení poslaneckého návrhu premiéra Andreje Babiše na zrušení superhrubé mzdy znamená výrazný propad veřejných příjmů ve státním rozpočtu. Ministryně financí Alena Schillerová zároveň neví, z čeho obrovskou díru v rozpočtu zalepí. V době koronavirové krize, kdy rodiny, samoživitelky, živnostníci a malé firmy jsou na pokraji bankrotu, vláda nezodpovědně schválí zrušení superhrubé mzdy, které finančně pomůže především lidem s vyššími příjmy. Na tento fakt upozorňovali lidovci spolu s ekonomickými odborníky od začátku. Tuto obrovskou ztrátu zaplatí budoucí generace.

„I když v daňovém balíčku jsou i pozitivní nástroje podpory rodin či podnikatelského sektoru, tak tím, že prošel návrh poslance Andreje Babiše na zrušení superhrubé mzdy ve výši výpadku příjmů ve výši 88 miliard korun, celý balíček KDU-ČSL podpořit nemůže! Sekeru ve výši 130 miliard korun nepodpoříme,“ řekl před hlasováním šéf lidovců Marian Jurečka.

„Daně jsou nástroj prosperity, sociálního smíru a solidarity. Vláda v daňovém balíčku nečiní ani jedno. Zadlužuje zemi, ekonomicky slabším nepomáhá a poškozuje obecní a krajské rozpočty,“ doplnil předseda poslaneckého klubu Jan Bartošek.

„Nový daňový balíček schválený ve sněmovně je jedním slovem ekonomická katastrofa, která je spojená s hloupostí vládních představitelů. Namísto stabilizace příjmů rozpočtu spojeného s promyšlenými škrty, další díra a prohlubování dluhů. Tak se nechová odpovědný hospodář, ale diletant,“ nešetřil kritikou europoslanec a místopředseda lidovců Tomáš Zdechovský.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Piráti: Zahrádkářský zákon prošel Sněmovnou, přispěje k zadržování vody a zlepšení stavu městské zeleně

16:26 Piráti: Zahrádkářský zákon prošel Sněmovnou, přispěje k zadržování vody a zlepšení stavu městské zeleně

Sněmovna včera schválila zahrádkářský zákon zabývající se zahrádkářskými koloniemi, jehož spolupředk…