Jurečka: Podporujeme všechny děti pracujících rodičů, zvýšení přídavků je populistický krok

26. 1. 2017 11:54

KDU-ČSL dlouhodobě podporuje všechny děti pracujících rodičů s cílem, aby pracující rodiče měli takový příjem a takové daňové a sociální odvody, aby nemuseli žádat o žádné dávky. Návrh ČSSD, která navrhuje rozšířit okruh příjemců přídavku na dítě o 300 tisíc, považuje KDU-ČSL za populistický.

Jurečka: Podporujeme všechny děti pracujících rodičů, zvýšení přídavků je populistický krok
Foto: Hans Štembera
Popisek: Marian Jurečka
reklama

„Návrh sociálních demokratů hází přes palubu jeden a půl milionů dětí pracujících rodičů, kteří na tyto dávky nedosáhnou. Proto ho považujeme za vysoce populistický. Nemotivuje totiž rodiče k úsilí o získání vyššího příjmu, naopak podporuje takové formy práce, které nestačí k uživení rodiny. Zároveň s tím podporuje vyplácení peněz načerno mimo oficiální mzdy a podporuje vznik účelově nesezdaných soužití, aby zaměstnanec nepřišel o dávky. Uvězňuje tak nepracující a nízkopříjmové skupiny v pasti chudoby.  My chceme podporovat všechny děti pracujících rodičů,“ řekl Marian Jurečka, první místopředseda KDU-ČSL a ministr zemědělství.

Podle expertů KDU-ČSL je současný daňový a sociální systém v naší zemi nastaven tak, že nízkopříjmové domácnosti demotivuje od práce a ty vysokopříjmové nemotivuje mít děti.

„Chceme zvýšit daňové zvýhodnění na každé dítě, včetně prvních dětí, o dva tisíce korun ročně, zrušit zastropování daňového bonusu za děti a požadujeme diferenciaci pojistného pro rodiny s dětmi a zachování slevy na manželku. Tato opatření považujeme za motivační a prorůstová, na rozdíl od slepého rozdávání dávek. Zároveň považujeme za důležité změnit vnímání rodinné politiky jako nedílné součástí našich životů a chápat ji jako investici do lidského kapitálu země,“ dodal Marian Jurečka.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Štěpánek (Trikolóra): Na Budapéééšť

4:33 Štěpánek (Trikolóra): Na Budapéééšť

Z Německa, které už třikrát za sto let rozvrátilo celou Evropu a zničilo demokracii, kde jen to šlo,…