KAN: Vyjadřujeme hlubokou soustrast pozůstalým po obětech pandemie

22.10.2020 22:02 | Zprávy
autor: PV

Usnesení Ústřední rady Klubu angažovaných nestraníků

KAN: Vyjadřujeme hlubokou soustrast pozůstalým po obětech pandemie
Foto: KAN
Popisek: Klub angažovaných nestraníků

Klub angažovaných nestraníků vyjadřuje hlubokou soustrast všem pozůstalým po obětech současné pandemie. Jsme s vámi v těchto těžkých životních zkouškách a věříme, že budete mít dost sil k vyrovnání se s touto smutnou a těžkou etapou svého života.

I. K současné zdravotní situaci v České republice:

KAN konstatuje že:

  1. vláda selhala v základní funkci – ochraně obyvatelstva před nebezpečným čínským virusem,
  2. byla zcela podceněna příprava na druhou vlnu pandemie,
  3. vláda zcela zbytečně odkládala preventivní opatření, i když o hrozícím nebezpečí věděla, a přesto nekonala,

Vyzýváme vládu, aby bez otálení zveřejnila důvody, které vedly k pozdnímu vyhlášení opatření proti šíření nákazy.

KAN vyzývá občany, aby rizika spojená s onemocněním covid 19 nepodceňovali a dodržovali všechna potřebná opatření. Připomínáme, že každý má, nejen v této době, odpovědnost za sebe, svoji rodinu, své spoluobčany a svoji zemi bez ohledu na to, kdo nám vládne.

KAN odsuzuje neodpovědné chování některých lidí, kteří zcela mylně a falešně zpochybňují vážnost situace a bagatelizují nebezpečnost dopadů covidu 19 na zdraví a životy občanů.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Migrační pakt

Dá se ještě zrušit? Myslíte, že je to reálné? A co když se to nepovede. Když se jím nebudeme řídit, jaké to pro nás může mít důsledky? Mluví se o výpalném, odpůrci tvrdí, nebudeme ho platit. Co když nezaplatíme? A ještě by mě zajímalo, jak je to s tím samotným rozhodováním? Kdo přesně rozhoduje, kdo...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Dvořák (STAN): Slabost premiéra a nedospělost jednoho ministra

22:33 Dvořák (STAN): Slabost premiéra a nedospělost jednoho ministra

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu ke vztahům mezi Strakovkou a Hradem.