KDU-ČSL: Celostátní konference podporuje dlouhodobou spolupráci s hnutím Starostové a nezávislí

04.02.2017 20:59

Celostátní konference KDU-ČSL se na svém sobotním jednání usnesla na podpoře dlouhodobé spolupráce s hnutím Starostové a nezávislí (STAN) a tato konference dále pověřila předsednictvo strany jednáním o spolupráci ve volbách do Poslanecké sněmovny v roce 2017 formou volební koalice (KDU-ČSL a STAN).

KDU-ČSL: Celostátní konference podporuje dlouhodobou spolupráci s hnutím Starostové a nezávislí
Foto: Hans Štembera
Popisek: Pavel Bělobrádek

„Na jednání celostátní konference byl pozván předseda hnutí Starostové a nezávislí Petr Gazdík, který řekl důvody, proč by bylo dobré, abychom spolupracovali. Hovořili jsme o formě, debata byla velmi otevřená a celostátní konference se nakonec usnesla na dlouhodobé spolupráci s hnutím Starostové a nezávislí. Dále pověřila předsednictvo, aby se STAN vyjednávalo o spolupráci do voleb do Poslanecké sněmovny v roce 2017 ve formě přímé volební koalice KDU-ČSL a STAN. Petru Gazdíkovi jsem již poslal zprávu a budeme jednat se STAN, zda je tato forma spolupráce pro ně ta, o které budou chtít vyjednávat. Koalici jsme zatím neschválili, je to věc, o které se se STAN chceme bavit,“ řekl Pavel Bělobrádek, předseda KDU-ČSL.

Podle Mariana Jurečky se chce strana vážně poprat o první místo ve volbách.

„Chceme, aby v České republice byla silná a výrazná alternativa pro voliče, kteří se neztotožňují se socialistickým proudem, který dnes prezentuje ČSSD a se stranou, která nenabízí mnoho demokratických prvků. Chceme silnou spolupráci stran, které mají společný programový i hodnotový základ. Spolupracujeme už dnes na mnoha úrovních a nyní se chceme vážně poprat o první místo ve volbách,“ řekl Marian Jurečka, první místopředseda strany a ministr zemědělství.

„Jednání se STAN bylo nesmírně vstřícné a přátelské a jsem velmi ráda, že bude pokračovat naše spolupráce.  Našim cílem je, aby v naší zemi byla posílená slušná politika. Pokud se podaří toto dílo dokončit, tak zde bude skutečně alternativa pro voliče, kteří si nepřejí, aby tato země směřovala jinam, než tam, kam směřuje od sametové revoluce 89, tedy směrem na západ, nikoliv na východ,“ dodala Zuzana Roithová.

MVDr. Pavel Bělobrádek, Ph.D., MPA

  • KDU-ČSL
  • originální osobnost, konečně,jako každý člověk
  • poslanec

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

Ing. Patrik Nacher byl položen dotaz

Proč se nemůžete domluvit????????????????

Pane poslanče, ANO nevolím, jsem volič SPD, ale Vás osobně uznávám a vím, že jste pro lidi udělal mnoho dobrého. Vysvětlete mi prosím, proč se nemůžete domluvit na účinné spolupráci s SPD? Je to tím, že SPD je jednoznačně na straně národa a slušných lidí, zatím co ANO to hraje na všechny strany? Neb...Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Růžička (KDU-ČSL): Vsetínská nemocnice slaví „jedničkové“ výročí

13:06 Růžička (KDU-ČSL): Vsetínská nemocnice slaví „jedničkové“ výročí

Starosta Růžička popřál Vsetínské nemocnici k „jedničkovému“ výročí