KDU-ČSL: Pavel Bělobrádek uctil zavražděné oběti obce Ležáky

23.06.2014 20:52

Místopředseda vlády pro vědu, výzkum a inovace Pavel Bělobrádek uctil v neděli 22. června 2014 památku obětí obce Ležáky, vypálené nacisty za 2. světové války.

KDU-ČSL: Pavel Bělobrádek uctil zavražděné oběti obce Ležáky
Foto: KDU-ČSL
Popisek: Předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek

V rámci pietního aktu, připomínajícího 72. výročí tragédie, se vicepremiér zúčastnil ranní mše a slavnostní ceremonie kladení věnců u památníku. Setkal se také s veteránem 2. světové války, generálem Jaroslavem Klemešem, a promluvil k oceněným Pamětními odznaky. Piety se zúčastnil i prezident republiky Miloš Zeman.

Tragické události takzvané heydrichiády, kdy byly po atentátu na říšského protektora Reinharda Heydricha vypáleny obce Lidice, Javoříčko, Ležáky či Prlov, připomněl místopředseda Bělobrádek také o čtyři dny dříve na pietní akci v chrámu svatého Cyrila a Metoděje v Resslově ulici v Praze.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: kdu.cz

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Šmarda (ČSSD): Je to strašná ubohost. Strašná a směšná

22:07 Šmarda (ČSSD): Je to strašná ubohost. Strašná a směšná

Komentář na facebookovém profilu ke kompru, které na sociálního demokrata někdo rozesílá