KDU-ČSL: Poslanec Vít Kaňkovský převzal záslužnou medaili za záchranu lidského života

27. 5. 2018 8:36

27 Záslužných medailí Kraje Vysočina udělil hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek během slavnostního večera mimo jiné i zástupcům Integrovaného záchranného systému Kraje Vysočina. Mezi oceněnými byl také poslanec KDU-ČSL Vít Kaňkovský.

KDU-ČSL: Poslanec Vít Kaňkovský převzal záslužnou medaili za záchranu lidského života
Foto: vitkankovsky.cz
Popisek: Vít Kaňkovský
reklama

V kulisách Horáckého divadla Jihlava byly 24. května 2018 oceněny profesionální výkony a osobní podíl na budování integrovaného záchranného systému policistů, hasičů a záchranářů. Pět medailí bylo předáno civilistům, kteří statečně pomohli zachránit cizí lidské životy, nezištně a hrdinsky. „Ocenění je poděkováním za mimořádné pracovní nasazení, za hrdinství, za celoživotní úsilí a rozvoj složek, ale také za sportovní úspěchy,“ definoval důvody předání hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek.

Víta Kaňkovského ocenil hejtman Jiří Běhounek v rámci kategorie "Civilní osoby oceněné za nasazení vlastního života při záchraně cizí osoby (ocenění záslužnou medailí I. stupně)" Medaili převzal Vít Kaňkovský společně s Radkou Špringerovou. Oba loni v červnu zachránili život 24letého motocyklisty v Třešti. Ten se čelně střetl s autobusem a utrpěl devastující velice vážné zranění nohy. Doslova holýma rukama se podařilo oběma náhodou projíždějícím, sestře a lékaři, udržet mladíka stabilizovaného do příletu vrtulníku zdravotnické záchranné služby. Ten však neměl kde přistát, situace na místě se proto mimořádně komplikovala.

Velká míra profesionality a odvahy těchto dvou lidí stojí za záchranou života mladého člověka.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pastuchová (ANO): Rozhodně nepodceňujeme potíže rodin s dětmi

22:13 Pastuchová (ANO): Rozhodně nepodceňujeme potíže rodin s dětmi

Projev na 87. schůzi Poslanecké sněmovny 3. března k návrhu zákona o jednorázovém mimořádném rodičov…