KDU-ČSL, SZ, STAN: Je tu "Dobrá správa pro Prahu"

06.06.2014 20:41

Předsedové představili hnutí Starostové a nezávislí, KDU-ČSL a Strana zelených koaliční kandidátku Zelení, KDU-ČSL a Starostové. Na Václavské náměstí přivezli DOBROU SPRÁVU PRO PRAHU Petr Štěpánek za zelené, křesťanský demokrat Jan Wolf a Jana Plamínková za Starosty a nezávislé symbolicky na trojkole. Společným kandidátem trojkoalice na primátora je někdejší pražský radní Petr Štěpánek.

KDU-ČSL, SZ, STAN: Je tu "Dobrá správa pro Prahu"
Foto: Blogspot / tan
Popisek: Panorama hlavního města Prahy
reklama

Anketa

Pro komunální volby v Praze se formují nová hnutí. O jakém jste doposud slyšeli?

7%
hlasovalo: 2309 lidí
"Rozhodli jsme se Pražanům předložit koaliční projekt již před volbami, aby pak nebyli 4 roky vystaveni měnícím se koalicím, jak to dosud předváděly TOP09, ODS a ČSSD. Jsme hodnotové strany a spojují nás společné hodnoty,“ říká o koaličním projektu kandidát na primátora Petr Štěpánek. „Chceme Pražanům předvést, že hlavní město se dá řídit poctivě,“ dodává dvojka koalice a předseda KDU-ČSL v Praze Jan Wolf. „Naše koaliční kandidátka bude obsazena nejvíce starosty, místostarosty a zastupiteli. Jde nám především o změnu způsobu financování městských částí, peníze se musí posunout blíž k občanům.“ uvedla Jana Plamínková, trojka kandidátky a starostka Slivence.

 Volebními prioritami bude územní plán, který bude skutečně regulovat využití území ve prospěch občanů, nikoli developerů. Dále výstavba škol, školek a domů pro seniory, jakož i další podpora rodin. Důležité je i spravedlivé nastavení finančních toků mezi městem a městskými částmi nebo udržitelná doprava bez velkých tunelů. Koalice si klade za cíl získat  více než 20 procent hlasů Pražanů. Při sporech uvnitř TOP09 a ANO se silná komunální trojkoalice může pro voliče stát černým koněm podzimních voleb. Na dalších místech kandidují zastupitelka MČ Praha 6 Petra Kolínská, autor referenda v Praze 7 za nepředraženou radnici Jan Čižinský, starosta Ďáblic Miloš Růžička, zastupitel z Prahy 7 Ondřej Mirovský, zastupitelka Prahy 12 Daniela Rázková, zastupitelka Prahy 13 Zuzana Drhová, starosta Lysolají Petr Hlubuček, místostarosta Prahy 3 Matěj Stropnický nebo dlouholetý zastupitel HMP Marián Hošek z Prahy 6. Na kandidátce je přes polovinu starostů, místostarostů a zastupitelů městských částí z celé Prahy (viz příloha). Jedná se o komunálně nejsilnější kandidátku v polistopadové historii města.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

SPD: Odmítáme diskriminaci občanů, kteří se nechtějí nechat naočkovat

10:36 SPD: Odmítáme diskriminaci občanů, kteří se nechtějí nechat naočkovat

Politické usnesení předsednictva hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) k aktuální politické situaci…