KDU-ČSL: Vít Kaňkovský byl vybrán do Ústředního krizového štábu

03.04.2020 7:37 | Zprávy
autor: PV

Poslanec a primář havlíčskobrodské nemocnice Vít Kaňkovský se stal novou posilou Ústředního krizového štábu, do kterého si ho vybral ministr vnitra Jan Hamáček.

KDU-ČSL: Vít Kaňkovský byl vybrán do Ústředního krizového štábu
Foto: vitkankovsky.cz
Popisek: Vít Kaňkovský

KDU-ČSL nominovala Kaňkovského poté, kdy premiér nabídl opozici tři volná místa ve štábu. „Že jsem aktivní politik, je podle mě nesporná výhoda, mohu totiž přenášet praktické poznatky rovnou do krizového štábu," řekl lidovecký politik, který je také místopředsedou Výboru pro zdravotnictví v Poslanecké sněmovně.

Kaňkovský řídil v minulosti havlíčskobrodskou nemocnici a s krizovým řízením má tak bohaté zkušenosti. V regionálním zdravotnictví je Kaňkovský v každodenním kontaktu s praktickými lékaři, zubaři i ambulantními specialisty, kterým stále chybí ochranné pomůcky, dezinfekce a personál.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

koronavirus

Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.

Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.

PhDr. Petr Sokol, Ph.D. byl položen dotaz

Legislativa

Proč je vůbec legislativně možné, aby nějaké zákony byly schvalovány bez debaty? Pochopil bych to třeba ve stavu nouze. Ale jinak? Proč s tím něco neuděláte? CO vím, tak se teď jednací řád měnil, proč ne i toto? Protože jestli je to praxe této vlády, jak kritizujete, proč s tím něco neuděláte?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vích (SPD): Ankara ukázala, jak daleko mají mediální scénáře k realitě

9:15 Vích (SPD): Ankara ukázala, jak daleko mají mediální scénáře k realitě

Článek 3 Washingtonské smlouvy musí být základem české obranné politiky.