KDU-ČSL je hluboce znepokojena únosem a vraždou 21 koptských křesťanů

17.02.2015 11:50 | Zprávy

KDU-ČSL je hluboce znepokojena únosem a vraždou 21 koptských křesťanů, jehož se dopustil tzv. islámský stát.

KDU-ČSL je hluboce znepokojena únosem a vraždou 21 koptských křesťanů
Foto: Hans Štembera
Popisek: Pavel Bělobrádek

Ukazuje se, že teror IS se rozšiřuje i za hranice jím přímo ovládaného území. Navíc jediným důvodem k barbarské masové vraždě byl fakt, že oběti byli křesťané. Stejně jako v Paříži a Kodani, kde islámští teroristé vraždili lidi jen proto, že se narodili jako Židé.

"Cítím v tom nepříjemnou ozvěnu nacistické ideologie. Opět jsou lidé zabíjeni jen pro svou příslušnost k určité víře, či národnosti. To je zcela nepřípustné. Nestačí však islámské teroristy odsoudit, je také třeba účinně pomoci ohroženým skupinám, ať už jde o křesťany, Jezídy, Asyřany, Chaldejce, Médy, Šabaky, Turkmény, Kurdy, či další. Rovněž je třeba bránit antisemitským útokům v Evropě. Budeme o tom jednat jak v české vládě a parlamentu, tak na úrovni EU,“ říká předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: kdu.cz

Jaroslav Komínek byl položen dotaz

Máte pro svá tvrzení o zlodějích nějaké důkazy?

Tvrdíte - Fialova zlodějská banda. Kdo přesně a jaké proto máte důkazy? Netvrdím, že v ODS nedochází třeba ke korupci, ale v jaké straně u nás k ní nedochází?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vondráček (Svobodní): Rusové by měli závodit na olympiádě. Chybu chybou nenapravíme

15:05 Vondráček (Svobodní): Rusové by měli závodit na olympiádě. Chybu chybou nenapravíme

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k účasti Rusů na Olympijských hrách.