KONS: Sounáležitost s ostatními zeměmi západní civilizace

03.04.2016 16:21

"There was a very bad relationship between China and the former government of the Czech Republic… Because this government has been very submissive to pressure from the United States and the European Union. Now we are again an independent country and we form our foreign policy which is very based on our own interests." Prezident České republiky Miloš Zeman

KONS: Sounáležitost s ostatními zeměmi západní civilizace
Foto: konzervativnistrana.cz
Popisek: Konzervativní strana - logo

Konzervativní strana se připojuje k prohlášení předsedy Iniciativy pro evropské hodnoty pana Petra Koláře:

Z rozhovoru prezidenta M. Zemana pro čínskou televizi CCTV jsme se dozvěděli, že už nejsme submisivní vůči USA a EU, nejsme pod jejich tlakem, a děláme tedy to, co je v našem vlastním zájmu. Rozuměj, sbližujeme se s komunistickou Čínou.

Rád bych za sebe podotknul, že nic nenamítám proti rozumné, sebevědomé a vzájemně výhodné spolupráci s Čínou v různých oblastech lidské činnosti, nejen v ekonomice. Nejsem ani proti dialogu s ČLR. Jsem ovšem pro takový dialog, který není kolaborací, servilním podbízením se a popíráním hodnot, na kterých stojí naše společnost.

Rád bych také zdůraznil, že navzdory přání a tvrzení prezidenta Zemana naše příslušnost k Západu stále trvá. Naše spolupráce a spojenectví s USA je pro českou i evropskou bezpečnost naprosto zásadní.

Náš stát slovy Bezpečnostní strategie ČR za český strategický zájem označuje „posilování soudržnosti a efektivnosti NATO a EU a zachování funkční a věrohodné transatlantické vazby." Oficiální vládní Koncepce zahraniční politiky ČR říká, že „Česká republika pokládá Spojené státy americké za hlavního garanta euroatlantické bezpečnosti."

Prezident Zeman se chová jako únosce

Ten, kdo to zpochybňuje nebo dokonce odmítá, páchá zločin proti zájmům našeho státu, proti naší demokracii a proti ideálům, na kterých náš stát vznikl.

Prezident Zeman se chová jako únosce, který uchvátil náš stát a vzal si nás občany jako své rukojmí. Možná si tak sám představuje stabilizaci společnosti, kterou se podle svých slov jel učit od čínských komunistů. Zásadní však je, že je to hanebné, velezrádné a prezident tím přímo napadá strategické bezpečnostní zájmy našeho státu. Doufám, že mu v tom naše vláda, která je ústavně zodpovědná za výkon jeho funkce a za zahraniční politiku státu, rychle zabrání.

Petr Kolář, předseda Iniciativy pro evropské hodnoty

Připomínáme také příslušnou část Konservativní smlouvy:

Zkušenost a zdravý rozum prokazují, že ... jsou nezbytné: ...

Sounáležitost s ostatními zeměmi západní civilisace, která je dosud nejsvobodnější civilisací v dějinách lidstva a současně nositelkou základních pravd o člověku, z nichž vychází také naše politické přesvědčení. Jakékoli pokusy o separaci a isolaci od ostatních zemí západní civilisace považujeme za zradu naší existenciální identity v dějinách.

Za Konzervativní stranu
Josef Bílek předseda

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Prezident Zeman: Dostali jste se na sedm procent především proto, že ve vašem čele nestála osobnost

14:50 Prezident Zeman: Dostali jste se na sedm procent především proto, že ve vašem čele nestála osobnost

Projev prezidenta republiky při 40. sjezdu ČSSD.