KSČM: Angela Merkelová si hleděla zájmů své země a tomu podřídila vše

09.12.2021 5:37 | Ze sítí

Komentář na facebookovém profilu k nové německé vládě

KSČM: Angela Merkelová si hleděla zájmů své země a tomu podřídila vše
Foto: kscm.cz
Popisek: KSČM - logo

Angela Merkelová si hleděla zájmů své země a tomu podřídila vše. Z pohledu německých občanů je to dobře. Dokázala Německo postavit do role mocnosti, chytře postupovala v rámci zahraniční politiky s Ruskem, zatímco "špinavou práci” dělali ostatní - vč. České republiky. Německo z toho profitovalo. Bohužel však de facto celou Evropu zatáhla do migrační krize, na což doplácíme všichni.

Česká republika rozhodně nemusí odchodem Merkelové smutnit. Pro ni byla ČR jednou z figurek na šachovnici. A někteří čeští “politici” dělali vše pro to, aby se z naší země stala de facto další spolková země Německa, proti čemuž jako KSČM budeme vždy vystupovat. My se naopak budeme snažit dělat takovou politiku, aby byla ČR suverénní a jestli si máme ze SRN vzít nějaký příklad, tak hlavně v odměňování pracujících a výši penzí!

Nová Německa vláda má v programu brutální tlak na federalizaci EU, což není nic jiného než podřízení naší politiky Německu. Nezřízený tlak na zelenou politiku bude znamenat další problémy v energetice, dopravě, zemědělství a jinde a opětovná snaha o přijímání migrantů způsobí další problémy v EU. Ovšem tomu všemu dala základ Angela Merkelová. Ona rozhodla o zavření jaderných elektráren, které přispívá ke zdražení elektrické energie nejen v Německu, ale i u nás.

Měli bychom tedy více než jindy začít dělat opravdu suverénní politiku a prosazovat především české zájmy. Obavám se však ze, s nominantem Lipavským, který se byl včera představit na Hradě, to bude téměř nereálné.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Bašta (SPD): Vláda rozhodla přesně v den, kdy dochází k zmírnění napětí

14:51 Bašta (SPD): Vláda rozhodla přesně v den, kdy dochází k zmírnění napětí

Projev na 6. schůzi Poslanecké sněmovny 27. ledna 2022 k zdůvodnění daru dělostřelecké munice na Uk…