KSČM: Británie je dlouhodobé politické a sociální krizi, do které jí dostali Konzervativci

13.12.2019 16:30

KSČM respektuje výsledky britských voleb, avšak vyjadřuje znepokojení nad tím, že je vyhrála Konzervativní strana, která stála za hospodářským a sociálním úpadkem Velké Británie.

KSČM: Británie je dlouhodobé politické a sociální krizi, do které jí dostali Konzervativci
Foto: kscm.cz
Popisek: KSČM - logo

Z hlediska programu byli pro nás přijatelnější kandidáti z Labour Party, ale je jasné, že ti podcenili význam brexitu ve veřejném mínění a namísto jasného a rychlého řešení navrhovali spíše pomalejší proces a další referendum. Za zásadní považujeme, že britské volby byly o brexitu ve chvíli, kdy je země zdevastovaná politikou škrtů. Velká Británie asi bude mít nyní onu dlouhodobě chtěnou silnou a stabilní vládu, ale my jsme přesvědčeni, že nebude řešit zásadní problémy občanů - krize bydlení, obrovské nedostatky v hromadné dopravě,  narůst chudoby, bezdomovectví, nedostatečné financování zdravotnictví, příčiny tragédie v Grenfell Tower apod. Podstatnou otázkou také je, zda se této vládě podaří udržet jednotu země, jelikož jasné vítězství Skotské národní strany na území Skotska naznačuje, že tato oblast se společnou budoucností příliš nepočítá.

Považujeme však za zásadní, aby nová vláda Velké Británie podporovala irský mírový proces a uvědomovala si, že brexit není řešením pro celkové problémy země. Brexit sice vyhrál volby, ale nemůže zakrýt fakt, že se Velká Británie nachází v dlouhodobé politické a sociální krizi, do které jí dostali Konzervativci často za přitakávání Liberálů.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Bartoň (Piráti): Povinná maturita z matematiky se zatím nekoná

10:01 Bartoň (Piráti): Povinná maturita z matematiky se zatím nekoná

Poslanecká sněmovna v prvním čtení podpořila vládní návrh na zachování možnosti volby mezi cizím jaz…