KSČM: Komunisté čelí výhrůžkám kvůli akci AMI, GO HOME!

29.05.2023 13:07 | Tisková zpráva

V reakci na podpis dohody DCA mezi ČR a USA, kterou v úterý podepsala ve Washingtonu ministryně obrany ČR Jana Černochová, svolává KSČM na úterý 30. května 2023 od 15:00 na pražské Malostranské náměstí happening AMI, GO HOME!

KSČM: Komunisté čelí výhrůžkám kvůli akci AMI, GO HOME!
Foto: kscm.cz
Popisek: KSČM - logo

Za KSČM na akci vystoupí europoslankyně a předsedkyně ÚV KSČM Kateřina Konečná, místopředseda ÚV KSČM Milan Krajča a předsedkyně Komise mládeže ÚV KSČM Petra Prokšanová. Kromě nich přijala pozvání celá řada osobností z řad levicových stran a hnutí a mírových organizací.

„Půjde o poklidný protest, doplněný o řadu překvapení, včetně porovnání obsahu dohody DCA s tvrzením Petra Fialy. Symbolem našeho happeningu je maska potřísněná krví, která jasně evokuje důsledky válečné politiky USA, která se ráda schovává za líbivou a zdánlivě mírumilovnou masku," říká jeden z organizátorů akce Roman Roun. "Ihned po spuštění propagace akce přišlo několik výhrůžek a očekáváme tak účast agresivních odpůrců našeho happeningu. Proto jsem požádal Obvodní ředitelství policie Praha 1 o posílení ochrany účastníků akce," dodal Roun. 

reklama

autor: PV

nálepkování

Čemu pozitivnímu podle vás přispívá to věčné nálepkování? Vaše vláda a Vy nevyjímaje, dost často nálepkuje demostranty. Proč? Co tím získáváte?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Senátorka Zwyrtek Hamplová: Hesla usmívajícího se premiéra nad hroutící se zemí

12:14 Senátorka Zwyrtek Hamplová: Hesla usmívajícího se premiéra nad hroutící se zemí

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k rétorice vlády Petra Fialy.