KSČM: Pražští komunisté ostře protestují proti přejmenování Koněvovy ulice

21.06.2023 4:31 | Komentář

To bylo hanebně odsouhlaseno Radou hlavního města Prahy. Jedná se o další skandální demonstraci snahy o antikomunistické přepisování historie, spjaté s bojem proti fašismu a osvobozením naší země od hitlerovské okupace.

KSČM: Pražští komunisté ostře protestují proti přejmenování Koněvovy ulice
Foto: kscm.cz
Popisek: KSČM - logo

Nejdelší žižkovská ulice nese název Koněvova již od roku 1946. Tímto názvem tehdy Pražané ocenili roli maršála Sovětského svazu Ivana Stěpanoviče Koněva coby velitele vojsk Rudé armády, která nejen do naší metropole přinesla o rok dříve svobodu.

Ke schválení přejmenování Koněvovy ulice dnes došlo navzdory jasnému nesouhlasu jejích obyvatel. Ti se proti přejmenování své ulice vyslovili mimo jiné na jednání Zastupitelstva Městské části Praha 3 či skrze petici, které se dostalo podpory i od dalších obyvatel Žižkova a Prahy.

Anketa

Je třeba, aby si bezpečnostní složky dávaly pozor na Rusy, kteří u nás žijí?

14%
86%
hlasovalo: 21910 lidí

V oficiální anketě, kterou mezi obyvateli Koněvovy ulice zorganizovala Městská část Praha 3, se celých 71 % hlasujících postavilo proti přejmenování.

Vedle politických a historických důvodů jsou příčinou tohoto nesouhlasu občanů i ohromné komplikace pro sedm a půl tisíce obyvatel a firem ze tři a půl kilometrů dlouhé ulice, které jsou s jejím přejmenováním spojeny.

Pro občany se nejedná zdaleka jen o povinnost výměny občanských průkazů, ale třeba i o nutnost nahlásit změnu bydliště zaměstnavateli, zdravotní pojišťovně, finančnímu úřadu, správě sociálního zabezpečení, živnostenskému úřadu, úřadu práce, bankám, úvěrovým společnostem, lékařům, telefonním operátorům a mnoha dalším.

Nehorázné rozhodnutí současného vedení hlavního města Prahy o přejmenování Koněvovy ulice, ke kterému došlo v rozporu s vůlí občanů, proto KV KSČM Praha jednoznačně odmítá.

Článek byl převzat z Profilu Komunistická strana Čech a Moravy

reklama

autor: PV

Ing. Miroslav Balatka byl položen dotaz

Můžete definovat, co je dezinformace?

Všichni o nich mluví, ale co to přesně je? Třeba za covidu jsme byly svědky toho, jak se měnilo, co je pravda a co dezinformace

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Dostál (Stačilo!): To kafe s Bidenem se stává čím dál dražší

19:02 Dostál (Stačilo!): To kafe s Bidenem se stává čím dál dražší

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k návštěvě premiéra Fialy v USA.