KSČM veřejně podporuje nové vedení Benešova

6. 1. 2016 8:36

Prohlášení zastupitelů KSČM ke změně ve vedení benešovské radnice (proč hlasovali pro odvolání dosavadní Rady města Benešov a proč vyslovují veřejnou podporu novému vedení benešovské radnice):

KSČM veřejně podporuje nové vedení Benešova
Foto: kscm.cz
Popisek: KSČM - logo

Především se současná křehká koalice rozpadla sama a my jsme nenašli žádný podstatný důvod, proč bychom ji zachraňovali. Občanům Benešova jsme zavázáni v duchu našeho volebního programu, a proto hodláme podpořit ty, kteří jej umožní naplňovat. Žel, dosavadní vedení města, ač si jeho jednotlivých členů vážíme a podle nás si určitě zaslouží i poděkování za velkou část odvedené práce, má na řešení zásadních problémů jiný názor.

Naproti tomu nově vytvořená koalice ze zastupitelů ČSSD a hnutí ANO se rozhodla s námi podepsat smlouvu, která obsahuje programové prohlášení, v němž jsou obsaženy prakticky všechny hlavní body z toho, co jsme i my před volbami slibovali občanům.

V program nové koalice je „stopka“ dalšímu zvyšování nákladů na bydlení včetně příslibu hledání cest ke snížení nájemného, cen tepla, vodného a stočného i svozu odpadu a přenesení pravomoci schvalovat také výši nájemného a cen tepla na zastupitelstvo, které jedná veřejně.

V té souvislosti připomínáme, že Rada města v srpnu v tichosti opět zvýšila nájemné při nových pronájmech na 65 Kč/m2. Přitom to, co se z nájmů vybere, zdaleka nejde do obnovy bytového fondu, ale z velké části se rozpouští v rozpočtu.

Proto vítáme závazek nové koalice zvýšit finanční prostředky určené na opravy a údržby bytového fondu a v tom smyslu i postupně posilovat Fond obnovy majetku města. Nové vedení města také potvrdilo, že se v souladu s připravovaným zákonem v předstihu začne zabývat zajištěním »startovacích« a sociálních bytů.

Vyvaruje se naopak plošné privatizace bytů a zvolí jen takový systém jejich prodeje, který nevystaví žádnému nátlaku méně majetné občany a neohrozí a nezdraží jejich současné bydlení. Případné plány privatizace, ať už jednotlivých bytů nebo celých domů, budou předem podrobeny důkladné finanční analýze a na jejím základě i serióznímu průzkumu mezi občany.

V souvislosti s hledáním alternativy pro pracoviště radnice umístěná v nevyhovujících prostorách tzv. budovy B bude seriózně posouzen i náš námět spočívající v rekonstrukci centrální budovy Táborských kasáren na městskou polikliniku a přestěhování radnice do jejích současných prostor.

Vítáme také záměr urychleně řešit využití celého areálu Táborských kasáren včetně případného nového posouzení urbanistické studie s následnou změnou Územního plánu. Společně také klademe důraz na urychlené zajištění výstavby optimální varianty obchvatu města a řešení parkovacích ploch na jeho území. Programově se potkáváme i v otázce rekonstrukce benešovských koupadel a plného využití přírodního divadla v Konopišti.

Stejně jako nové vedení města vidíme potřebu nastavení naprosté průhlednosti dotací města sportovním klubům a rovných podmínek pro podporu sportovních, kulturních a volnočasových aktivit s tím, že nový systém bude vytvořen v součinnosti s představiteli organizací, kterých se týká.

V neposlední řadě se pak shodujeme na tom, že je potřeba radikálně zlepšit informovanost občanů včetně vytvoření zpětné vazby například formou anket a jiných zákonných nástrojů zejména při rozhodování o nejstěžejnějších problémech a otázkách města, a zlepšit komunikaci s osadními výbory.

Plnění smlouvy o veřejné podpoře nového vedení benešovské radnice ze strany ČSSD a hnutí ANO budeme pečlivě sledovat a vyhodnocovat a navíc svými silami a prací k němu také hodláme přispívat.

Mgr. Ivan Cinka, Michal Budlovský, zastupitelé KSČM

Mgr. Ivan Cinka

  • KSČM
  • Středočeský zastupitel
  • krajský zastupitel

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Senátor Valenta: Vymažeme školní fotky?

21:46 Senátor Valenta: Vymažeme školní fotky?

Komentář na facebookovém profilu k novému evropskému nařízení o ochraně osobních údajů